Моряки з судна Delvina, звільненого з піратського полону, повернулися в Україну

Моряки з судна Delvina, звільненого з піратського полону, повернулися в УкраїнуСемеро українських моряків з судна Delvina, яке було звільнено з піратського полону 17 грудня, прибули в четвер з Лондона до міжнародного аеропорту Бориспіль, повідомляє прес-служба Президента України.

У повідомленні наголошується, що звільнення моряків відбулося за участю Служби зовнішньої розвідки України, інших органів державної влади, іноземних партнерів і судновласника.

За дорученням Президента Віктора Ющенка в Борисполі моряків зустріли голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж і керівник головної служби зовнішньої політики Секретаріату Президента Микола Точицький.

Стан здоров`я моряків задовільний. Вітаючи моряків з прибуттям на Батьківщину, Маломуж подякував їм за виявлену під час перебування в полоні мужність. “Ми знаємо, які у вас були проблеми, як було важко … Ми пишаємося вами”, – сказав він.

За словами Маломужа, одразу після захоплення судна українська сторона почала активно контактувати з партнерами, зокрема з Грецією, Кенією, Великобританією, в опрацюванні механізму звільнення наших громадян. Керівник СЗР окремо відзначив конструктивну позицію судновласника, яка також сприяла оперативному і успішному вирішенню проблеми.

Зі свого боку, капітан Delvina Володимир Закарян від імені української частини екіпажу висловив велику вдячність Президенту, всім службам і відомствам, причетним до їхнього успішному звільнення з піратського полону. “Якщо б ми не знали, що про нас турбуються, нам було б набагато важче … Я хочу подякувати за всю приділену увагу і зусилля, зроблені для нашого швидкого повернення з полону”, – сказав капітан.

Моряки окремо поцікавилися долею своїх колег з Ariana. За словами Маломужа, ймовірно, вже через 5 днів моряків з Ariana зустрічатимуть в Україні.

Він окремо зазначив, що питання із звільненням Ariana могло б вирішитися значно швидше, якби судновласник зайняв конструктивну позицію вже на перших етапах переговорів.

За дорученням Президента Точицький привітав українських моряків з щасливим поверненням на Батьківщину. Він також вручив морякам привітання Президента та подарунки до свят.

Звільнені моряки планують зустріти Новий рік вже зі своїми родинами.
Балкер Delvina виконував рейс за маршрутом Іллічівськ (Україна) – Момбаса (Кенія) з вантажем 40000 тонн пшениці. 5 листопада був захоплений з метою вимоги викупу сомалійськими піратами в Індійському океані на відстані 250 морських миль на північний захід від узбережжя острова Мадагаскар. Екіпаж судна складався з 21 чоловік (7 – громадяни України, решта – Філіппін).

Судно було звільнено 17 грудня після сплати узгодженої суми викупу. Після цього воно прибуло до кенійського порту Момбаса, де 28 грудня було проведено заміну екіпажу. Звільнені моряки спочатку були доставлені до Лондона, а звідти 7 громадян України прибули до аеропорту Бориспіль.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня