На мітингу у Запоріжжі затримали довірених осіб Тягнибока

На мітингу у Запоріжжі затримали довірених осіб ТягнибокаВсеукраїнське об`єднання Свобода звинувачує правоохоронні органи в спробі зриву мітингу, який відбувся 1 січня 2010 року в Запоріжжі, і незаконному затриманні активістів організації.

Про це говориться в повідомленні, поширеному сьогодні, 2 січня, прес-службою ВО Свобода.

Політсила звертається до Генпрокуратури, МВС, СБУ та ЦВК з вимогою звернути увагу, розслідувати належним чином і притягти до відповідальності осіб, “причетних до нападу на учасників акції 01.01.2010, незаконного затримання довіреної особи кандидата в президенти України Олега Тягнибока”.

“Невдала спроба влади заборонити захід Свободи переросла в потурання міліцією дій українофобів, які застосували сльозоточивий газ проти Віталія Подлобнікова і Анатолія Пенька – довірених осіб кандидата в президенти Олега Тягнибока”, – наголошується в повідомленні.

“Проплачений антиукраїнський натовп намагався не пропустити на зустріч з Тягнибоком членів Свободи та прихильників організації. Кримінальні елементи напали на державний прапор України. Надалі стався арешт представників ВО Свобода і представників громадськості”, – наголошується в повідомленні.

“Бандитські дії працівників міліції, скоординовані з нахабними нападами найманих бойовиків, не залишають і краплі сумніву у спланованому характері випадів проти ВО Свобода і прямій причетності до цього керівництва МВС у Запоріжжі”, – наголошується в повідомленні.

За словами керівника запорізької обласної організації ВО Свобода Віталія Подлобнікова, за три дні до запланованої акції було подано заявку в міськраду про те, що ВО Свобода хоче провести зустріч з кандидатом у президенти, лідером об`єднання Олегом Тягнибоком, а також смолоскипну ходу від будівлі обладміністрації до міськради на честь 101-ої річниці з дня народження Степана Бандери.

Суд заборонив ВО Свобода проводити масові заходи і збори в Запоріжжі, посилаючись на те, що терміни подачі заявки не витримано (10 днів до початку акції).

Незважаючи на це активісти Свободи вийшли на зустріч з Тягнибоком біля будівлі Запорізької облради. Під час проведення мітингу трьох людей, у тому числі Подлобнікова, затримала міліція. На них склали протоколи про адміністративне правопорушення і відпустили.

Крім того, Подлобніков повідомив про те, що було скоєно напад на одного з членів ВО Свобода. За його словами, молодий чоловік ішов з українським державним прапором. До нього підбігли невідомі, бризнули в обличчя з балончика зі сльозоточивим газом, потім він впав. Прапор, що випав у нього з рук, нападники почали топтати.

Подібна акція Свободи відбулася і в столиці. 1 січня прихильники організації провели у Києві смолоскипну ходу Степан Бандера – наш Герой, присвячену Дню народження лідера Організації Українських Націоналістів Степана Бандери та усім воїнам ОУН-УПА.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня