Медведчук заявив, що Ющенко заплутався: То реве про велику демократію, то вимагає повноважень Кучми

Медведчук заявив, що Ющенко заплутався: То реве про велику демократію, то вимагає повноважень КучмиЕкс-голова адміністрації Президента, голова ради незалежного українського Центру правових ініціатив та експертиз Правова держава Віктор Медведчук заявив, що чинний Президент України Віктор Ющенко “нахабно і цинічно бреше, ставлячи собі в заслуги появу свободи слова”.

“Свобода слова – це похідна рівня демократії в країні, а не навпаки. Насправді після політреформи стало більше демократії. Тому так і повинно було статися. Саме політреформа, як би сьогодні її не лаяли, дала можливість децентралізації влади і, як наслідок, велику свободу пресі”, – сказав, зокрема, Медведчук в інтерв`ю журналу Профіль.

“На даний момент, – продовжив він, – Ющенко нахабно і цинічно бреше, ставлячи собі в заслуги появу свободи слова. Він, бачте, “знищив темники”! Він уже настільки заплутався: то реве про велику демократію, то відкрито вимагає повноважень президента Кучми. Я впевнений, у тому числі й тому, що з поверненням централізації влади свобода слова знову повернеться на рівень 2004 року. Погляньте, як Президент болісно сприймає критику. Будь-яка влада хоче трохи менше критики, трохи менше свободи для опозиції, і Ющенко не виняток. Тільки тут ні демократія, ані свобода слова ні до чого. Демократія – це саме і є реальний діалог влади і опозиції, їх співробітництво, що й було закладено в суть конституційної реформи. Але “герой Майдану” за п`ять років так цього і не зрозумів. Він виявився до цього не готовим”.

Також в інтерв`ю Профілю Медведчук зауважив, що не має ворогів в українській політиці, і ніколи їх не було. “У мене є тільки опоненти. А якщо хтось і вважає мене своїм ворогом – це його проблеми. Повірте, я навіть до Ющенка, який, погодьтеся, так і не став справжнім Президентом (тут я не помилився), ставлюся нормально хоча б за те, що він підтвердив відому істину: революції виносять на поверхню масу політичних убозтв і примітивних пройдисвітів. І Майдан для України винятком не став. Дуже сподіваюся, що Ющенко прищепив українському народу на багато років імунітет проти махрової некомпетентності влади. При цьому не він винен, що таким є, скоріше винні ті, хто його обирав”, – наголосив Медведчук.

“До речі, – додав він, – цей імунітет вже проявився на одному з політиків, у якого ще навесні рейтинг зростав як на дріжджах, а потім різко упав, причому в кілька разів. Українці стали більш прагматичними, вже вміють розпізнавати пустоту”.

Крім того, в своєму інтерв`ю екс-голова адміністрації Президента заявив, що у нього прекрасні відносини з масою українських політиків і бізнесменів, з якими він регулярно спілкується. “І я радий, що можу бути корисним багатьом з них”, – зазначив він.

Водночас, В. Медведчук сказав, що він з гумором ставиться до того, що його ім`я регулярно звучить з вуст різних політиків і журналістів, особливо в негативному контексті. “Я сам дивуюся, чому будь-яка висмоктана з пальця новина чи псевдоаналітична стаття, як тільки в її тексті, а тим більше в заголовку, з`являється прізвище Медведчук, широко підхоплюється усіма. Я майже чотири роки не спілкувався з журналістами, але не було дня, щоб моє ім`я не згадувалося в пресі”, – сказав він.

Нагадаємо, 13 грудня 2009 року Президент України Віктор Ющенко заявив, що прем`єр-міністр Юлія Тимошенко у разі своєї перемоги на президентських виборах призначить Віктора Медведчука генеральним прокурором. Раніше перший президент України Леонід Кравчук заявив, що Віктор Медведчук консультує і Тимошенко, і лідера ПР Віктора Януковича, а сьогодні, 11 січня, Кравчук виступив за призначення генпрокурором Медведчука у разі обрання президентом Тимошенко.

Крім того, в грудні минулого року видання Сегодня з посиланням на джерело в БЮТ повідомило, що в разі перемоги Тимошенко на президентських виборах Віктор Медведчук може очолити Секретаріат президента.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня