Президент Известий вважає, що Известия в Україні закрили через Ющенка

Президент Известий вважає, що Известия в Україні закрили через ЮщенкаГазета Известия в Україні, перестала виходити з 12 січня 2010 року, закрита українськими партнерами холдингу не з економічних, а з політичних причин, вважає президент Известия Володимир Мамонтов.”Наші партнери говорять, що за закриттям немає політичних причин, у що я не дуже вірю. Є політичні компоненти, вдало підігнані під економічні причини і вибори в Україні”, – сказав Мамонтов у середу.

За його словами, за деякий час до нового року в Москві отримали сигнали від українських партнерів про їхнє небажання більше видавати газету.

“Але це були сигнали каламутні, не дуже явні, тому я, щоб прояснити ситуацію, зателефонував одному із представників наших партнерів – (бізнесменові Олександру) Третьякову, щоб з`ясувати, чи збираються вони переривати договір. Третьяков запевнив мене, що це технічні подробиці і сущі дрібниці і що бухгалтерія перепише пару папірців – і все буде нормально”, – сказав Мамонтов.

Однак 12 січня газета не вийшла. За версією партнерів, яким належить 51% акцій газети, вони більше не хочуть виділяти гроші на видання Известий в Україні. Проте, за словами Мамонтова, договір, укладений з ними в 2005 році, поки що не розірваний і діє до 2012 року.

Як повідомила головний редактор Известий в Україні Яніна Соколовська, на даний час рахунки видання заблоковані, а 34 співробітників редакції не отримували зарплату з жовтня 2009 року. За її словами, зараз з українськими партнерами тривають переговори, і вони обіцяють, що зарплата за грудень буде виплачена у розмірі 40%, а за інші місяці – по 10%.

Тим часом, зазначила Соколовська, на заблокованих рахунках є вдвічі більше грошей, ніж потрібно для того, щоб розплатитися з усіма працівниками. Є кошти і на те, щоб продовжувати видання газети, зазначила вона.

Це, на її думку, свідчить про те, що за небажанням українських партнерів продовжувати видання газети стоять не економічні, а політичні мотиви.

“Під час передвиборної кампанії нам намагалися нав`язати кандидата, який виступає з антиросійських позицій. Але ми відмовилися писати про нього”, – повідомила Соколовська. Вона не назвала імені цього кандидата, зазначивши лише, що він “слова доброго не вартий”.

У свою чергу, президент Известий Мамонтов пов`язав закриття Известий в Україні з його недавнім виступом на радіо Голос Росії, в якому він висловив свою оцінку підсумків діяльності Віктора Ющенка на посаді Президента України.

За словами Мамонтова, на даний час триває пошук нових партнерів. “Партнери, які так поводяться, мало ймовірно, що будуть такими ж. Ми шукаємо зараз інших партнерів… Але якщо ми потім дійдемо до висновку, що політичного компонента немає, а просто наші партнери – жадібні люди, то й така відповідь мене влаштує”, – резюмував він.

Як повідомлялося, на вчорашній прес-конференції Ющенка журналіст газети Известия в Україні помітила, що її газета припинила виходити через те, що не подобається главі держави.

На це Ющенко відповів: “Я рекомендую вам поїхати до Москви і поставити таке запитання там. Я не знаю вашої газети, і в мене немає жодного інтересу до позиції вашої газети щодо ситуації в Україні. Незалежно від того, якою буде думка, а я знаю, якою вона може бути, повірте, ви будете в цій країні”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня