Тігіпко звинуватив Стельмаха у відкритій підтримці Ющенка

Тігіпко звинуватив Стельмаха у відкритій підтримці ЮщенкаКандидат у президенти України, колишній голова Нацбанку Сергій Тігіпко звинуватив нинішнього главу НБУ Володимира Стельмаха у відкритій підтримки Віктора Ющенка в умовах протистояння Президента і Кабінету міністрів.

“Голова НБУ Володимир Стельмах відкрито включився в боротьбу з урядом на стороні Президента”, – передала слова Тігіпка його прес-служба.

Такі дії голови НБУ, на думку Тігіпка, неприйнятні, а цю посаду якомога швидше повинна зайняти інша людина. “Україні потрібен такий глава Національного банку, який зможе повністю присвятити себе фінансам і буде готовий адекватно реагувати на кризові ситуації. НБУ зобов`язаний забезпечити ліквідність банківської системи, наситити економіку грішми для відновлювального зростання”, – заявив кандидат у президенти.

Нинішнє керівництво Нацбанку, вважає він, що не впорався із завданням забезпечення стабільності курсу гривні в період кризи, а також з цілою низкою інших завдань. “НБУ підтримав (рефінансуванням) деякі українські банки, проте зробив це шляхом заохочення їхніх валютних спекуляцій, на чому втратили багато громадян і компанії. НБУ не зміг забезпечити ні здешевлення кредитів, ні стабільності гривні. Керівники Нацбанку виявилися нездатними проводити політику довгострокових розрахунків”, — зазначив Тігіпко.

Дестабілізація курсу гривні, що спостерігається в останні дні, на думку екс-голови НБУ, також свідчить про прорахунки Нацбанку. “Національний банк міг би легко запобігти нинішній курсовій паніці, якщо б використав хоча б незначну частину тих 700 млн. доларів, які він встиг купити на міжбанківському ринку в грудні … Нацбанк зобов`язаний зараз жорстко і оперативно зіграти проти спекулянтів і тим самим стабілізувати курс. Але, очевидно, його керівники більше зайняті протистоянням з урядом напередодні президентських виборів “, – вважає Тігіпко.

На його думку, НБУ або свідомо дозволяє спекулянтам заробити, або чиновники Нацбанку неналежним чином виконують покладені на них обов`язки.

Нагадаємо, що п`ятирічний період повноважень Стельмаха на посаді голови НБУ закінчився 16 грудня минулого року. Однак голова групи радників НБУ Валерій Литвицький заявив, що Стельмах не збирається писати заяву про відставку, а передати повноваження, відповідно до закону, він може тільки призначеному Верховною Радою за поданням Президента голові. 21 грудня повідомлялося, що Президент Віктор Ющенко поки не має наміру пропонувати кандидатуру нового голови НБУ.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня