У Вищого адмінсуду з`явилася друга печатка. Онопенко закликав Ющенка вжити заходів щодо Пасенюка

У Вищого адмінсуду з`явилася друга печатка. Онопенко закликав Ющенка вжити заходів щодо ПасенюкаГолова Верховного суду Василь Онопенко України повідомив, що перший заступник голови Вищого адміністративного суду Микола Сірош отримав другу печатку ВАСУ. Крім того Онопенко звернувся до Президента з проханням вжити заходів щодо припинення “незаконної діяльності екс-голови ВАСУ Пасенюка”.

Сьогодні на прес-конференції Василь Онопенко зазначив, що печатка, яку отримав Сірош, ідентична тій, яка залишилася в Олександра Пасенюка. Онопенко наголосив, що був складений акт про те, що Пасенюк не передає печатку Сірошу і ця печатка, визнана втраченою.

Також голова Верховного суду зазначив, що Сірошу друга печатка видана органами міліції в законному порядку. “Друга печатка виготовлена. Микола Сірош її тримає. Він її тримає в сейфі”, – зазначив Онопенко.

Також він наголосив, що жоден державний орган не буде приймати документи від Вищого адмінсуду, на яких стоїть підпис Олександра Пасенюка.

Крім того, Василь Онопенко повідомив, що звернувся до Президента України з проханням вжити заходів щодо припинення “незаконної діяльності колишнього голови Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка”. За його словами, Президент може звернутися до Генеральної прокуратури України, оскільки мова йде про присвоєння Пасенюком повноважень. Він також зазначив, що глава держави може ініціювати розгляд цього питання на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. “Президент є гарантом Конституції, і він має вплив на правоохоронні органи, прокуратуру і саме через ці правові механізми він може реагувати”, – зазначив Онопенко.

За його словами, він спілкувався з Віктором Ющенком щодо ситуації навколо ВАСУ та Президент зазначив, що “це небезпека”. Жоден з кандидатів у президенти “не виграє” від цієї ситуації, також наголосив Онопенко. Разом з тим, він повідомив, що група нардепів планує звернутися до ГПУ щодо порушення кримінальної справи проти Пасенюка. За його словами, це будуть представники кількох політсил.

Подання про звільнення пасенюка

У числі іншого, голова Верховного суду України на своїй прес-конференції повідомив, що член Вищої ради юстиції, заступник голови Ради суддів Олександр Волков подав подання до Вищої ради юстиції про звільнення з посади судді ВАСУ Олександра Пасенюка за грубе порушення присяги. “Думаю, що Вища рада юстиції досить принципово реагуватиме на такі дії. Тому, мені здається, що ми вийдемо в таке правове русло, особливо в період виборів, і ситуація буде виправлена”, – зазначив Онопенко.

Також сьогодні він повідомив, що Вища кваліфікаційна комісія (ЛКК) суддів визнала першим заступником голови Вищого адміністративного суду України Миколу Сіроша легітимним керівником цього суду. “Сьогодні Вища кваліфікаційна комісія визнала легітимним керівником ВАСУ першого заступника голови цього суду – Миколу Сіроша”, – зокрема, зазначив Онопенко. За його словами, ЛКК прийняла рішення не брати до уваги звернення екс-голови ВАСУ Олександра Пасенюка, які він направив після 22 грудня 2009 (після закінчення терміну його повноважень як голова суду). ЛКК прийняла рішення повернути всі матеріали, що надійшли від Пасенюка після закінчення його повноважень.

За словами Онопенка, Вища рада юстиції також не буде розглядати документи, підписані Пасенюком, що надійшли після 22 грудня 2009 року. Більше того, Онопенко повідомив, що Держказначейство прийняло рішення про здійснення фінансування ВАСУ згідно з документами з підписом Сіроша.

***

Нагадаємо, 12 січня перший заступник голови Вищого адміністративного суду Микола Сірош заявив, що гербову печатку цього суду було втрачено. Зокрема, про це йдеться в оголошенні, надрукованому в газеті Урядовий кур`єр. Відповідно до оголошення, печатка визнається недійсною. Однак, голова Вищого адмінсуду Олександр Пасенюк спростував інформацію про втрату печатки і продемонстрував її журналістам. Він зазначив, що повідомлення в газеті Урядовий кур`єр не відповідає дійсності, печатка ніколи не губилася, а заяви про те, що печатку загубили, є провокаційними. При цьому Пасенюк продемонстрував журналістам печатку і зробив відбиток печатки на папері.

“Такі повідомлення, зроблені невідомими особами, хоча підпис тут в.о. голови суду Миколи Сіроша, це зроблено для того, щоб дестабілізувати роботу ВАСУ під час розгляду справ, пов`язаних з виборчим процесом”, – сказав Пасенюк. Він також повідомив, що якщо буде виготовлена нова гербова печатка суду, вона буде фальшивоб. Пасенюк заявив, що в такому випадку подасть звернення до Генпрокуратури з проханням порушити кримінальну справу.

13 січня, міністр внутрішніх справ України повідомив, що Сірош подав у МВС заяву про необхідність виготовлення нової печатки суду у зв`язку з втратою її оригіналу. Раніше заступник глави Секретаріату Президента заявила, що необхідно порушити кримінальну справу за фактом заяви про втрату гербової печатки, а сам Віктор Ющенко заявив, що проблеми з призначенням нового голови Вищого адміністративного суду були сплановані прем`єр-міністром Юлією Тимошенко.

***

21 грудня 2009 президія Вищого адмінсуду, а 24 грудня і Конференція суддів адміністративних судів поклали виконання обов`язків голови суду на колишнього голови цього суду Александа Пасенюка, термін повноважень якого на цій посаді закінчився 22 грудня. 25 грудня Рада суддів скасувала ці рішення, визнавши при цьому законними дії Сіроша, який призначив себе в.о. голови цього суду 23 грудня. 30 грудня Пасенюк попросив Президента втрутитися в конфлікт навколо посади голови ВАСУ. Апарат Вищого адмінсуду й міністр юстиції Микола Оніщук вважають повноважним головою суду Пасенюка.

“З огляду на те, що порядок звільнення з посади голови вищого спеціалізованого суду законодавчо неврегульований, Конференція суддів адміністративних судів України 24 грудня 2009 прийняла рішення про покладання на мене обов`язків голови суду до врегулювання цього питання в законодавчому порядку, як це передбачено рішенням Конституційного суду України від 22 грудня 2009 …, – зазначив Пасенюк у своєму зверненні до Президента. За його словами, Рада суддів України 25 грудня прийняла “безпрецедентне рішення про визнання незаконним і скасування рішення Конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня 2009 року”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня