Вибори-2010: Луценко закликав міліціонерів ігнорувати припис Генпрокуратури

Вибори-2010: Луценко закликав міліціонерів ігнорувати припис ГенпрокуратуриМіністр внутрішніх справ Юрій Луценко закликав підлеглих ігнорувати припис Генпрокуратури, що забороняє міліції у ході виборів втручатися в процес організації голосування громадян удома, пише видання КоммерсантЪ-Украина.

Міністр закликав міліціонерів не підтримувати будь-кого з кандидатів у президенти.

“Я вимагаю від вас такого ж неупередженого ставлення, яке ми демонстрували в останні місяці. Ніхто з тих, хто в погонах, не має права на публічну підтримку або непідтримку будь-кого з кандидатів у президенти”, – заявив він.

Як відомо, Луценко збирався взяти в січні відпустку, щоб продовжити поїздки регіонами на підтримку кандидата в президенти Юлії Тимошенко, однак Окружний адміністративний суд Києва зобов`язав його утриматися від проведення передвиборної агітації на час перебування на посаді міністра внутрішніх справ.

Як пише Ъ-Украина, даючи настанови своїм підлеглим, він рекомендував ігнорувати припис Генпрокуратури, яким співробітникам МВС забороняється перевіряти заяви громадян, котрі побажали на виборах президента голосувати вдома.

“Те, що Генеральна прокуратура своїм розпорядженням фактично скасовує Кримінально-процесуальний кодекс, прошу розглядати виключно як непорозуміння”, – сказав міністр. Ще одне звернення до членів колегії МВС стосувалося необхідності забезпечити кожному міліціонеру, який заступить на чергування у день виборів, можливість проголосувати.

“Забезпечуючи права громадян, дайте і працівникам міліції право обрати свого президента. Дуже сподіваюся, що вибір цей буде нормальним і дасть нам моральне задоволення”, – сказав міністр.

Нагадаємо, 24 січня Луценко пообіцяв, що міліція не допустить порушень під час голосування вдома, а також зіткнень на вулицях українських міст після проведення другого туру виборів. За його словами МВС стежитиме за дотриманням рішення суду про голосування вдома лише за наявності медичної довідки.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня