Литвин скликає позачергову сесію Ради. На порядку денному – відставка Луценка

Литвин скликає позачергову сесію Ради. На порядку денному - відставка ЛуценкаУ четвер, 28 січня, о 10:00 розпочнеться позачергова сесія Верховної Ради України шостого скликання.

Як повідомила прес-служба парламенту, у Раді зареєстрована ініціатива 164 народних депутатів, що відповідає вимогам частини другої статті 83 Конституції щодо скликання позачергової сесії Верховної Ради України.

Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради про скликання позачергової сесії 28 січня, до розгляду за пропозиціями 164 народних депутатів включені такі питання:

про дотримання Конституції і законів України керівництвом Міністерства внутрішніх справ під час проведення виборів президента України в 2010 році (законопроектом, зокрема, пропонується звільнити Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ); про внесення змін до закону про вибори президента (законопроектом передбачається внесення змін до закону про вибори президента в частині організації роботи виборчих комісій).

Як повідомлялося, 25 січня перший заступник голови Ради Олександр Лавринович (фракція Партії регіонів) запропонував парламенту звільнити Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ. У пояснювальній записці проекту постанови зазначається, що необхідність розгляду парламентом звільнення Луценка викликана систематичним порушенням ним чинного законодавства про вибори, неодноразовими спробами втрутитися у виборчий процес під час виборів президента.

Проведення позачергового пленарного засідання ВР на поточному тижні ініціювала фракція Партії регіонів. Коментуючи заяви представників ПР про наміри скликати позачергову сесію Ради, перший віце-прем`єр Олександр Турчинов заявив: “Дуже нервують наші опоненти. І ця істерія – спроба захопити поліграфкомбінат Україна, спроба знову зараз скликати позачергові сесії – я думаю, що це є свідченням їх, по-перше, невпевненої позиції, а по-друге, – настрій на програш у виборчій кампанії “, – сказав

У даний час депутати перебувають у відпустці. Наступна сесія повинна відкритися 2 лютого.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня