Відставка Луценка: БЮТ не має наміру голосувати, а КПУ вимагає звіту

Відставка Луценка: БЮТ не має наміру голосувати, а КПУ вимагає звітуУ парламентській фракції Блоку Юлії Тимошенко не мають наміру підтримувати звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. А у фракції Компартії виступають за заслуховування парламентом звіту міністра.

“Звичайно не будемо підтримувати (звільнення Луценка). Це право Партії регіонів збирати сесію, ми прийдемо, але ми голосувати не будемо”, – повідомив сьогодні депутат від БЮТ Сергій Міщенко. Він також зазначив, що питання про звільнення Луценка було включено до порядку сесії в зв`язку з подіями, які відбувалися на поліграфічному комбінаті Україна.

Тим часом, депутат від фракції Комуністичної партії Олександр Голуб виступив за заслуховування парламентом звіту Юрія Луценка про діяльність міліції перед розглядом проекту постанови про його звільнення. “Я думаю, що, знімаючи або приймаючи рішення по пану Луценку, нам взагалі б бажано було почути від нього звіт, у тому плані, до якого стану сьогодні доведена міліція, який рівень злочинності, наскільки ефективно міліція з цим бореться, і вже після цього приймати рішення “, – заявив депутат.

Крім того, Голуб зазначив, що перед розглядом звільнення Луценка необхідно розібратися в ситуації навколо поліграфічного комбінату Україна. “Верховна Рада повинна, на мій погляд, ретельно розглянути ситуацію навколо поліграфкомбінату Україна і наскільки законними були дії двох сторін, і вже після цього приймати те рішення”, – заявив він.

При цьому депутат наголосив, що це його особиста думка, а остаточне рішення щодо цього питання фракція буде приймати на засіданні вранці 28 січня.

Закон про вибори

Крім іншого, коментуючи ініціативу фракції ПР про скликання позачергової сесії парламенту 28 січня, заступник голови Ради, бютівець Микола Томенко зазначив, що фракція БЮТ готова розглядати зміни до закону про вибори президента, але не тільки ті, які пропонує фракція Партії регіонів, а й ті, які пропонує БЮТ. Томенко нагадав, що одним з питань порядку денного фракція Партії регіонів пропонує розглянути зміни до закону про вибори, зокрема, про вилучення пункту, що стосується повноважності комісії тільки за наявності двох третин складу і доповнення про заборону змін складу комісій пізніше, ніж за два дні до повторного голосування.

“Ми готові розглянути дискусійні статті, які можуть призвести до фальсифікацій закону про вибори, але не тільки ті статті, на яких наполягає фракція Партії регіонів, але і наші зауваження”, – сказав віце-спікер. Зокрема, за його словами, це стосується положень про голосування вдома, і внесення змін у списки виборців безпосередньо в день голосування.

Також Томенко нагадав, що раніше представники фракції Партії регіонів заявляли, що лише “в Гондурасі і в племені тумбу-юмбу, можуть вноситися зміни до закону про вибори між першим і другим туром”. “Нам приємно, що Партія регіонів визнала свою помилку і визнала, що для забезпечення проведення демократичних виборів можливе внесення змін між першим і другим туром”, – сказав він.

Водночас, Томенко зауважив, що до цього фракцією Партії регіонів робилося все, щоб заблокувати розгляд будь яких змін до закону, і наводилися різні аргументи, навіть ті, що “принижують суверенність Гондурасу”.

Комуніст Олександр Голуб сьогодні зазначив, що його фракція виступає проти внесення змін до закону про вибори президента перед другим туром виборів. “Ми проти того, щоб змінювати закон між першим і другим туром. Оскільки це дасть можливість будь-якої зі сторін його (результат виборів) потім оскаржувати”, – сказав він.

Голуб зазначив, що останні події навколо поліграфічного комбінату Україна показують, що ситуація напередодні виборів загострюється, і будь-які законодавчі неузгодженості можуть призвести до того, що результати виборів будуть не визнані кандидатом, що програв. Він вважає, що завдання парламентаріїв – не допустити цього.

Нагадаємо, у четвер, 28 січня, розпочнеться позачергова сесія Верховної Ради України шостого скликання, проведення якої ініціювала фракція Партії регіонів. Відповідно до розпорядження спікера про скликання позачергової сесії, до розгляду за пропозиціями 164 народних депутатів від ПР включено два питання: законопроект, яким пропонується звільнити Юрія Луценка з посади міністра, і законопроект, який передбачає внесення змін до закону про вибори президента в частині організації роботи виборчих комісій.

25 січня перший заступник голови Ради Олександр Лавринович запропонував парламенту звільнити Луценка з посади міністра. У пояснювальній записці проекту постанови зазначається, що необхідність розгляду парламентом звільнення Луценка викликана систематичним порушенням ним чинного законодавства про вибори, неодноразовими спробами втрутитися у виборчий процес під час виборів президента.

Коментуючи заяви представників ПР про наміри скликати позачергову сесію Ради, перший віце-прем`єр Олександр Турчинов заявив: “Дуже нервують наші опоненти. І ця істерія – спроба захопити поліграфкомбінат Україна, спроба знову зараз скликати позачергові сесії – я думаю, що це є свідченням їхньої, по-перше, невпевненої позиції, а по-друге, – настрій на програш у виборчій кампанії “.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня