Україна візьме участь у ротації Сил реагування НАТО у 2010 і 2011 роках

Україна візьме участь у ротації Сил реагування НАТО у 2010 і 2011 рокахУкраїнські підрозділи візьмуть участь у 15 і 16 ротації Сил швидкого реагування НАТО, відповідно у 2-ій половині 2010 і 1-ій половині 2011 років.

Про це в середу, 27 січня, в Брюсселі в інтерв`ю українським журналістам повідомив начальник генерального штабу Збройних сил України Іван Свида, який взяв участь у засіданні Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників генеральних штабів у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі.

У ході засідання українська сторона презентувала відповідні пропозиції Києва.

“Я презентував підготовку наших підрозділів для участі в силах реагування НАТО. Зокрема, ми визначили 12 підрозділів, які готуються за стандартами НАТО: і інженерні підрозділи, і морська піхота, і кораблі, і саперні підрозділи, радіохімічного і біологічного захисту – всіх видів Збройних сил і всіх родів військ. Вони можуть брати участь не тільки в Силах реагування НАТО, але й інших операціях, зокрема, під егідою Європейського Союзу або ООН”, – сказав він, зазначивши, що планується участь українських підрозділів в 15 і16 ротації, відповідно у другій половині 2010 року і першій половині 2011 року.

Також начальник генштабу зауважив, що, залежно від укомплектованості, кількість українських військовослужбовців, яких буде залучено до участі в Силах реагування НАТО, може досягати до 500 військових.

Крім того, Свида заявив що українські підрозділи і техніка будуть застосовуватися тільки для мирних операцій і тільки для ліквідації наслідків техногенних і надзвичайних ситуацій.

За словами Свиди, його колеги – начальники генштабів в країнах НАТО-  підтримали таку позицію України. “Була дуже гарна атмосфера. Я зрозумів, що до України, до Збройних сил України дуже добре відношення. Я почув гарні слова на адресу військових, які беруть участь у миротворчих місіях”, – сказав він.

Раніше низка ЗМІ неточно інтерпретувала слова представника військового комітету НАТО Массімо Паніцці про участь українських військових у силах швидкого реагування. Повідомлялося, що Києву запропоновано увійти до складу Сил реагування НАТО в 2015-2016 роках.

***

Сили реагування НАТО покликані оперативно реагувати на різні види криз в усьому світі. При комплектуванні Сил реагування НАТО використовується принцип ротації. Держави-члени НАТО виділяють підрозділи своїх сухопутних військ, військово-повітряних сил, військово-морських сил і сил спеціального призначення до складу Сил реагування НАТО на термін у шість місяців.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня