Україна запропонувала Аталанті свій спецназ для супроводу суден в Аденській затоці

Україна запропонувала Аталанті свій спецназ для супроводу суден в Аденській затоціМіністр закордонних справ України Петро Порошенко запропонував командуванню Аталанти участь українських спецпідрозділів у супроводі суден у районі Аденської затоки.

Як повідомили в Міністерстві закордонних справ України, про це йшлося під час робочого візиту глави МЗС Петра Порошенка до Великобританії 27 січня. Там він відвідав Штаб-квартиру військово-морської операції ЄС Аталанта і провів зустріч з першим заступником командувача операцією ВМС ЄС з протидії піратству Аталанта контр-адміралом ВМС ЗС Іспанії Бартоломео Баузою і заступником начальника штабу операції з протидії піратству НАТО Хансом-Крістіаном Хелсетом.

Порошенко подякував командуванню Аталанти за надану ними допомогу під час звільнення українських моряків, які перебували на борту судна Ariana.

У свою чергу керівництво операції привітало рішення України долучитися до участі в Аталанті та висловило надію на ефективну співпрацю з українськими фахівцями, які, на їх переконання, мають високу кваліфікацію і досвід.

Петро Порошенко запросив групу представників командування Аталанти відвідати Україну для обговорення конкретних аспектів взаємодії у справі протидії морському піратству і забезпечення належного захисту українських моряків.

Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко 20 січня ввів в дію рішення РНБО про участь України в операції Євросоюзу Аталанта (EU NAVFOR ATALANTA) з боротьби із піратами Сомалі. Вже зараз військово-морські сили готові скерувати в район Сомалі фрегат Гетьман Сагайдачний, а СБУ – близько 30 бійців спецпідрозділу Альфа.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня