Фракція Литвина може підтримати відставку Луценка. БЮТ запропонував голосувати вручну

Фракція Литвина може підтримати відставку Луценка. БЮТ запропонував голосувати вручнуДжерело у парламентській фракції Блоку Литвина повідомило, що фракція голосуватиме за відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. А у фракції БЮТ запропонували розглядати це питання шляхом підняття рук. Крім того, депутатська група За Україну! з фракції НУ-НС вирішила не голосувати.

Про те, що нардепи з фракції БЛ можуть підтримати відставку голови МВС, повідомило джерело інформагентства УНІАН. Водночас, воно зазначило, що це рішення ще може бути змінено. Під час півгодинної перерви в сьогоднішньому позачерговому засіданні, оголошеному на прохання НУ-НС і БЮТ, не було жодного представника фракції Блоку Литвина.

Більше того, нардеп від БЮТ Сергій Міщенко припустив, що проект постанови про звільнення Луценка підтримають фракції БЛ, Компартії і частина депутатів від фракції НУНС. За його словами, на засіданні погоджувальної ради БЮТ намагається зрозуміти позицію БЛ і КПУ з цього питання. Зокрема, якщо БЛ підтримає звільнення члена уряду, це викличе питання про перебування цієї фракції у коаліції.

При цьому Міщенко зауважив, що БЮТ не має наміру блокувати трибуну парламенту навіть у разі наявності достатньої кількості голосів за відставку Луценка.

Тим часом, перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем`якін запропонував парламенту встановити, що голосування за проект постанови № 6003, в якому пропонується звільнити Юрія Луценка, буде здійснюватися шляхом підняття депутатами рук.

Кожем`якін запропонував встановити, що голосування за зазначений проект постанови буде здійснюватися таким способом: голова рахункової комісії зачитує в алфавітному порядку прізвища, імена та по батькові депутатів, депутат, чиє прізвище називається, в разі голосування “за” піднімає руку і з місця говорити в мікрофон “за”, у разі голосування “проти” чи “утримався” – робить відповідну заяву з місця, без підняття руки. Рахункова комісія підрахує голоси і проінформує Раду про результати голосування.

Також стало відомо, що депутатську групу За Україну!, що входить до складу фракції НУ-НС, не голосуватиме за відставку міністра. Про це повідомив лідер групи В`ячеслав Кириленко. За його словами, це дестабілізує ситуацію в Україні. Нардеп зазначив, що в його групі є багато зауважень до роботи Луценка. “Але зараз така відставка означатиме, по суті, політичну підтримку одного з кандидатів (у президенти)”, – сказав він.

Як повідомлялося, вчора, 27 січня, спікер Верховної Ради Володимир Литвин допустив звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Нагадаємо, що позачергову сесію Верховної Ради ініціювала фракція Партії регіонів. За розпорядженням спікера про скликання позачергової сесії, до розгляду за пропозиціями 164 народних депутатів від ПР було включено два питання: законопроект, яким пропонується звільнити Луценка з посади міністра, і законопроект, який передбачає внесення змін до закону про вибори президента в частині організації роботи виборчих комісій. Проте пізніше БЮТ повідомив, що його фракція також ініціювала позачергову сесію Верховної Ради на 28 січня і буде наполягати на розгляді своїх двох питань.

25 січня перший заступник голови Ради Олександр Лавринович запропонував парламенту звільнити Луценка з посади міністра. У пояснювальній записці проекту постанови зазначається, що необхідність розгляду парламентом звільнення Луценка викликана систематичним порушенням ним чинного законодавства про вибори, неодноразовими спробами втрутитися у виборчий процес під час виборів президента. Учора, 27 січня, Луценко заявив, що ПР ініціює його відставку у зв`язку з виборчою ситуацією і своїм можливим програшем, а заступник голови ПР Ганна Герман заявила, що партія хоче продемонструвати, як Луценко зловживає службовим становищем.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня