Нова посада Луценка: в Мін`юсті заявили про порушення в ході судового процесу

Нова посада Луценка: в Мін`юсті заявили про порушення в ході судового процесуПерший заступник міністра юстиції України Євген Корнійчук заявив про процесуальні порушення в ході судового процесу з розгляду позову народного депутата-регіонала Владислава Лук`янова щодо незаконності призначення урядом Юрія Луценка на посаду першого заступника – в.о. міністра внутрішніх справ.

“По-перше, суддя виніс рішення щодо урядового акту, якого в очі не бачив. Документ був оприлюднений на засіданні уряду, але на даний момент акт офіційно не опублікований”, – сказав Корнійчук.

Він назвав безперспективним цей процес. “З позовом до суду звернувся народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук`янов, який не мав на це жодного права. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, народний депутат може звертатися до суду з позовом лише у разі порушення його особистих прав та інтересів”, — пояснив перший заступник міністра юстиції.

Крім того, за словами Корнійчука, відповідно до законодавства, справи, в яких однією зі сторін виступає Кабінет міністрів, повинні розглядатися у складі трьох суддів. “Як випливає з повідомлення Партії регіонів, суддя розглядав цю справу одноосібно. Оскільки ухвала про забезпечення позову в адміністративному судочинстві є формою вирішення, суддя не мав права розглядати справу одноособово, що слід розглядати як грубе порушення присяги судді. І це є підставою для його звільнення “, – зазначив Євген Корнійчук.

Тим часом, сам Лук`янов сьогодні заявив, що передав до МВС листа, у якому інформує керівництво міністерства про те, що є “постанова суду, що призупиняє розпорядження Кабінету міністрів України” про призначення Луценка виконуючим обов`язки міністра внутрішніх справ. Він зазначив, що додав до свого листа копію постанови суду. Крім того, регіонал наголосив, що якщо такі ж документи необхідно передати особисто прем`єр-міністру, то він готовий сьогодні відповідний лист з копією рішення суду передати в Кабмін.

Проте, в Департаменті зв`язків з громадськістю МВС України повідомили, що МВС до цього часу не отримало копії рішення Окружного адмінсуду Києва, яким нібито визнано незаконним призначення Луценка в.о. міністра і призупинено дію відповідного розпорядження Кабміну. “Ніякої копії ми не отримували”, – зазначили в міністерстві.

Міністр Кабінету міністрів Петро Крупко сьогодні також заявив, що Кабмін не отримував рішення суду щодо призначення Юрія Луценка і. о. глави МВС. “Ми на даний момент не отримали жодної офіційної інформації про прийняття будь-якого рішення будь-яким судом стосовно призначення Юрія Луценка виконуючим обов`язки міністра внутрішніх справ”, – сказав він.

Крупко зазначив, що дав розпорядження відповідним службам апарату відразу ж поінформувати його у разі отримання будь-якої офіційної інформації про судове рішення.

Як повідомлялося, кандидат у президенти, лідер Партії регіонів Віктор Янукович назвав незаконним призначення Кабінетом міністрів Юрія Луценка першим заступником міністра – в.о. міністра внутрішніх справ. “Про це сказав київський окружний адміністративний суд і зараз пан Луценко не має ніякої посади”, – наголосив лідер ПР вчора в ефірі 1 +1. Водночас, прем`єр Юлія Тимошенко назвала Луценка легітимним в.о. міністра. Зокрема, 31 січня, також в ефірі 1 +1 вона заявила, що рішення Київського адмінсуду про призупинення розпорядження про призначення Луценка в.о. глави МВС не існує.

***

Нагадаємо, вранці 29 січня депутат-регіонал, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов повідомив, що Окружний адмінсуд Києва призупинив дію розпоряджень Кабміну про призначення Юрія Луценка першим заступником міністра внутрішніх справ – в.о. глави МВС. Однак, перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що в уряді вважають Юрія Луценка цілком легітимним керівником МВС. Він запевнив, що Кабмін не має жодної офіційної інформації про судове рішення. Інформацію Ківалова про те, що суд призупинив дію розпорядження уряду Турчинов назвав “брехнею”.

Пізніше міністр Кабінету міністрів Петро Крупко повідомив, що в Окружному адмінсуді йому не підтвердили інформацію про наявність рішення, яким нібито визнається незаконним призначення Юрія Луценка в.о. глави МВС. А Управління юридичного забезпечення МВС роз`яснило, що нове призначення Луценка законне.

Верховна Рада відправила у відставку Юрія Луценка з посади глави МВС 28 січня. “За” проголосував 231 народний депутат: 171 – від фракції Партія регіонів, 1 – від БЮТ, 11 – від НУ-НС, 27 – від КПУ, 19 – від фракції Блок Литвина і 2 позафракційних. Проте, того ж дня, Кабмін призначив Луценка першим заступником – в.о. міністра внутрішніх справ. Луценко після цього запевнив, що його повноваження залишаться такими ж, як і були, за винятком права голосувати на засіданнях уряду.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня