Кабмін отримав рішення суду про призначення Луценка і готується його оскаржити

Кабмін отримав рішення суду про призначення Луценка і готується його оскаржитиКабінет міністрів України отримав рішення Окружного адміністративного суду Києва про незаконність призначення Юрія Луценка на посаду першого заступника – в.о. міністра внутрішніх справ.

Про це сьогодні повідомив міністр Кабінету міністрів Петро Крупко. Він відзначив, що рішення суду сформульовано таким чином: “Суд зупиняє рішення уряду про призначення Юрія Луценка першим заступником міністра з покладенням на нього обов`язків міністра”. Міністр Кабінету міністрів уточнив, що постанова суду надійшла до КМУ напередодні, 2 лютого.

“Спочатку ми подамо заяву про апеляційне оскарження відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, і апеляційною скаргою у терміни, визначені кодексом”, – також повідомив Крупко.

Нагадаємо, сам Луценко 2 лютого заявив, що не має інформації і не бачив жодного судового рішення про визнання нелегітимним його призначення на цю посаду.

Як повідомлялося, кандидат у президенти, лідер Партії регіонів Віктор Янукович назвав незаконним призначення Кабінетом міністрів Юрія Луценка першим заступником міністра – в.о. міністра внутрішніх справ. “Про це сказав київський окружний адміністративний суд і зараз пан Луценко не має ніякої посади”, – наголосив лідер ПР учора в ефірі 1+1. Водночас, прем`єр Юлія Тимошенко назвала Луценка легітимним в.о. міністра. Зокрема, 31 січня, також в ефірі 1+1 вона заявила, що рішення Київського адмінсуду про призупинення розпорядження про призначення Луценка в.о. глави МВС не існує.

***

Нагадаємо, вранці 29 січня депутат-регіонал, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов повідомив, що Окружний адмінсуд Києва призупинив дію розпоряджень Кабміну про призначення Юрія Луценка першим заступником міністра внутрішніх справ – в.о. глави МВС. Однак, перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що в уряді вважають Юрія Луценка цілком легітимним керівником МВС. Він запевнив, що Кабмін не має жодної офіційної інформації про судове рішення. Інформацію Ківалова про те, що суд призупинив дію розпорядження уряду Турчинов назвав “брехнею”.

Пізніше міністр Кабінету міністрів Петро Крупко повідомив, що в Окружному адмінсуді йому не підтвердили інформацію про наявність рішення, яким нібито визнається незаконним призначення Юрія Луценка в.о. глави МВС. А Управління юридичного забезпечення МВС роз`яснили, що нове призначення Луценка законне.

1 лютого нардеп-регіонал Лук`янов заявив, що передав до МВС копію рішення суду про незаконне призначення Луценкв. Водночас, у МВС повідомили, що не отримували копії цього рішення. Цього ж дня Мін`юст заявив про процесуальні порушення в ході судового процесу з розгляду позову Лук`янова щодо незаконності призначення урядом Юрія Луценка на посаду в.о. міністра.

***

Верховна Рада відправила у відставку Юрія Луценка з посади глави МВС 28 січня. “За” проголосував 231 народний депутат: 171 – від фракції Партія регіонів, 1 – від БЮТ, 11 – від НУ-НС, 27 – від КПУ, 19 – від фракції Блок Литвина і 2 позафракційніх. Проте, того ж дня, Кабмін призначив першим заступником Луценка – в.о. міністра внутрішніх справ. Луценко після цього запевнив, що його повноваження залишаться такими ж, як і були, за винятком права голосувати на засіданнях уряду.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня