Легітимність коаліції: БЮТ погрожує подати до суду на Литвина

Легітимність коаліції: БЮТ погрожує подати до суду на ЛитвинаУ БЮТ вважають за доцільне звернутися до суду щодо оскарження доручення голови Верховної Ради Володимира Литвина надати протягом 10 днів документи на підтвердження існування коаліції.

Про це сьогодні сказав заступник голови Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Сас (фракція БЮТ).

Сас зауважив, що запропонував своїм колегам по фракції і коаліції звернутися до Окружного адміністративного суду стосовно цього. Як наголосив депутат, всім відомо, що закон не має зворотної сили.

За словами бютівця, якщо розглядати питання в площині щодо необхідності підтвердження діяльності коаліції, то тоді варто торкнутися питання і щодо виборів голови Верховної Ради України.

Сас запевнив, що в Законі Про Регламент Верховної Ради України, який набув чинності, передбачено, що в голосуванні за обрання голови ВР повинні взяти участь не менш ніж 300 народних депутатів і в таємному режимі проголосувати “за” – 226 народних депутатів.

Він нагадав, що свого часу Арсенія Яценюка звільнили з посади голови ВР, а Литвин обирався на цю посаду не за законом про Регламент ВР. Нардеп наголосив, що таким чином ситуацію можна “довести до абсурду”, зазначивши, що в ст. 58 Конституції України “чітко зазначено, що закон зворотної сили не має”.

Також бютівець зауважив, що коаліцію у Верховній Раді створено, і “ревізії якісь робити зараз ніхто не має права”. “Немає ні юридичних, ані моральних підстав для цього”, – додав він. При цьому Сас зазначив, що “і де-юре, і де-факто коаліція сьогодні існує”.

БЮТ і НУ-НС підписи не потрібні

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що сьогодні не може і йтися про збір підписів депутатів для підтвердження існування чинної коаліції. За словами віце-спікера, збір підписів може відбуватися тільки тоді, коли йтиметься про створення нової коаліції у парламенті. “Збір підписів за створення коаліції – це завдання виключно для Партії регіонів”, – сказав Томенко.

За його словами, якщо виходити з норм закону і здорового глузду, то збір підписів для підтвердження діяльності нинішньої коаліції не може відбуватися, оскільки Регламент ВР як закон набув чинності вже після створення коаліції.

Якщо виходити з необхідності збору підписів для підтвердження діяльності коаліції, то також потрібно збирати підписи і за вже прийняті закони та кадрові рішення, також зазначив політик. “Тому збір підписів зараз може відбуватися тільки з боку Партії регіонів за створення коаліції на підтримку Віктора Януковича і формування нового уряду”, – резюмував він.

При цьому, за словами Томенка, через 10 днів Верховна Рада може почути тільки єдину інформацію, що стосується можливого створення нової коаліції. У зв`язку з цим, сказав Томенко, можливі три варіанти розвитку подій: або буде створено нову коаліцію, або йтиметься про переобрання ВР, або нинішня коаліція продовжить свою діяльність.

Водночас, лідер фракції Наша Україна – Народна самооборона Микола Мартиненко сьогодні заявляє, що його фракція також не збирає підписи депутатів для підтвердження існування коаліції. Також Мартиненко зазначив, що сьогодні ініційовано засідання ради коаліції, де буде обговорено тактику подальших дій. На раді коаліції (заплановану на 12:00) передбачається розробити тактику дій на найближчий час, додав голова фракції.

При цьому Мартиненко наголосив: “Фракція НУ-НС заборонила мені збір підписів”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня