Гриценко назвав аморальною заяву Ющенка зберегти за собою державну резиденцію

Гриценко назвав аморальною заяву Ющенка зберегти за собою державну резиденціюГлава парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко прокоментував “недвозначну” заяву Віктора Ющенка про своє бажання зберегти за собою державну резиденцію в Конча-Заспі, яка була надана йому на час президентських повноважень.

Як повідомила прес-служба Гриценка, політик назвав цю заяву Ющенка “проявом крохоборства і мародерства”. “Тим більше це виглядає дивним на тлі моралізаторства чинного Президента, який позиціонувався як людина високих моральних якостей, як людина, яка поставить в рамки державного чиновника, обмежить пільги, привілеї і таке інше”, – відзначив політик.

За його словами, насправді, Ющенко проявив себе “тим самим крохобором, тому що за період діяльності він побудував собі цілий хутір в Безрадичах, додавши багато гектарів за рахунок місцевої влади”.

“Крім того, він має інші резиденції у країні і зараз висловив бажання, як він каже – згідно із законом, і надалі зберегти за собою державну резиденцію в Конча-Заспі. Не існує закону, який би давав таке право Президенту”, – наголосив народний депутат.

Ющенко підписував, виходячи за рамки посадових повноважень, закриті документи, якими надавав у довічне користування такі ж резиденції іншим посадовим особам. Зокрема, у 2006 році – Володимиру Литвину

“Ситуація погіршується ще й тим, що сам Ющенко підписував, виходячи за рамки посадових повноважень, закриті документи, якими надавав у довічне користування такі ж резиденції іншим посадовим особам. Зокрема, у 2006 році – Володимиру Литвину “, – заявив Гриценко.

Крім того, він зауважив, що “цинічними виглядають пункти цих документів, у яких високим чиновникам, які мають гідну, незрівнянну з десятками мільйонів людей пенсію, надаються знижки на 50% на комунальні та інші платежі, виділяються довічно комусь покоївка, комусь  – охоронець, а комусь – водій “.

“Я вважаю, що Ющенко як людина, яка декларувала європейські цінності, насправді виявив себе крохобором, що швидше орієнтується на азіатські або африканські цінності минулих століть, – сказав Гриценко. – Терпіти ситуацію, коли чинний президент, отримавши нові статки, нові володіння , тримається за державну резиденцію, і новообраний президент, будучи прем`єром, прихопив собі іншу державну резиденцію, не можна “.

Гриценко також нагадав, що в Конча-Заспі живуть десятки людей, які колись займали високі посади, але за собою утримують це майно, в тому числі приватизуючи його. “Таку ситуацію залишати без реагування категорично не можна і тому я підготую законодавчу ініціативу, яка б навела лад  у цій сфері і поставила край крохоборам, які після завершення роботи на високих посадах, тримаються за державне майно”, – резюмував політик.

Нагадаємо, чинний Президент України Віктор Ющенко 16 лютого заявив, що погодиться з будь-яким рішенням новообраного глави держави Віктора Януковича щодо свого подальшого проживання. Зокрема, відповідаючи на запитання, де він буде жити, і яка доля державної дачі, на якій він живе з родиною зараз, Ющенко сказав: “Як розпорядиться майбутній президент щодо мене – це питання до нього. Скаже на вокзалі, буду на вокзалі, скаже за законом, є таке рішення – я його прийму “. При цьому Ющенко зазначив, що згідно із законодавством, державному чиновнику певного рівня належить право проживати на державній дачі.

У БЮТ пізніше заявили, що прес-конференція, на якій Ющенко про це заявив, була присвячена тому, щоб випросити у Януковича державну дачу і забезпечити собі спокійну старість.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня