Московський патріархат чекає від Януковича повернення майна

Московський патріархат чекає від Януковича повернення майнаУкраїнська православна церква (у канонічному єднанні з Московським патріархатом) назвала пріоритети діяльності новообраного президента України Віктора Януковича, спрямовані на розвиток державно-церковних відносин на різних рівнях.

“Шановнийпане Президенте! Вас очікує велика місія консолідації українського суспільства,об`єднання нашого народу на підставі наших традицій і християнської чесноти,взаємного прощення, допомоги та жертовного служіння ближньому”, – йдетьсяу зверненні Священного Синоду УПЦ (МП) до Президента, прийнятому у п`ятницю ,26 лютого. 

Зокрема, синодвважає за необхідне введення вивчення основ християнської етики, православноїкультури та Закону Божого в навчальних закладах усіх рівнів – “віддитячого садка до самого престижного університету”.

Синод висловивдумку, що українська армія “вимагає введення служби військовихсвящеників” для виховання військовослужбовців у дусі “любові до Богаі Батьківщини”.

Крім того, синоднагадав про необхідність соціального захисту і духовної підтримки дітей,позбавлених батьківського піклування, і людей похилого віку, які не маютьпідтримки.

Синод такожсподівається, що держава “всіляко підтримуватиме розвитокдуховно-просвітницьких інформаційних проектів на телебаченні, радіо та іншихЗМІ з метою духовного відродження та виховання майбутніх поколінь”.

“Для того,щоб Церква могла забезпечувати власне буття, відроджувати в повноті соціальнеслужіння і допомагати людям, сподіваємося на продовження процесу поверненняцерковного майна”, – зазначено у зверненні.

У документі наголошується,що Церква не заперечує необхідності існування музеїв-заповідників, галерей,запасників і книгосховищ. У той же час архієреї наполягають на тому, що”церковні цінності та пам`ятки, відібрані у віруючих богоборчою владою,мають бути повернені у власність справжніх власників”.

Нагадаємо, щоВіктора Януковича перед інавгурацією благословив глава Російської православноїцеркви патріарх Кирило. Крім того, Кирило подарував Януковичу ікону Спасителя,а глава Української православної церкви Московського патріархату митрополитКиївський і всієї України Володимир (Сабодан) – перстень-печатку київськогокнязя Всеволода, сина Ярослава Мудрого.

25 лютого ВікторЯнукович склав присягу українському народу у Верховній Раді і став ПрезидентомУкраїни. Потім Янукович прийняв командування Збройними силами України іприступив до виконання обов`язків Президента.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня