У колишнього прем’єра Таїланду відібрали нечесно нажиті мільярди

Верховний суд Таїланду 26 лютого ухвалив, що статок колишнього прем’єр-міністра цієї країни Таксіна Чінавата був нажитий незаконно. У зв’язку з цим суд розпорядився конфіскувати у політика активи на суму $1,4 мільярда з належних йому $2,3 мільярдів.
На думку суддів, під час перебування Чинавати керівником уряду, підконтрольні йому телекомунікаційні компанії користувалися незаслуженими преференціями, що дозволило їм підвищити свої прибутки і капіталізацію.

У той же час суд вирішив, що відбирати у екс-прем’єра всі кошти було б несправедливо, тому що частину з них він заробив ще до приходу в політику.

Чінават, який проживає за кордоном, по телемосту з Дубая заявив, що під час роботи прем’єр-міністром не порушував законів, а всі його гроші були зароблені чесно.

При цьому він пообіцяв своїм прихильникам в Таїланді продовжити боротьбу проти “військово-бюрократичної еліти”.

Активи колишнього прем’єра були заморожені після того, як у 2006 році в країні відбувся військовий переворот, після якого Чінават був змушений втекти з країни.

У 2008 році він повернувся до Таїланду, де постав перед судом за звинуваченням у корупції і незаконному використанні службового становища. Проте чекати вироку у справі він не став і залишив країну.

Вирок – два роки в’язниці – був винесений колишньому прем’єру заочно.

Навесні 2009 року прихильники Чинавата влаштували масові акції протесту в Бангкоку, а сам колишній прем’єр закликав до зміни влади в Таїланді. Після придушення заворушень суд видав ордер на арешт Чинавата за звинуваченням в організації антиурядових виступів.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня