Міністерство охорони здоров`я назвало продукти, які перевірятиме на вміст ГМО

Міністерство охорони здоров`я назвало продукти, які перевірятиме на вміст ГМОМіністерство охорони здоров`я уклало перелік харчових продуктів, які планується перевіряти на вміст генетично модифікованих організмів (ГМО).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

Перелік продуктів буде затверджено після узгодження з відповідними центральними органами виконавчої влади.

До запропонованого МОЗ переліку увійшли продовольча сировина та продукти, які з неї виготовляються, а саме: соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк, рапс, льон, бавовна, пшениця, соняшник, рис , харчові добавки, виготовлені роблені з ГМО, продукти для спеціального дієтичного споживання, добуті з ГМО.

У Мінекономіки нагадали, що у зв`язку з прийнятими Верховною Радою законами всі харчові продукти потрібно маркувати написом з ГМО або без ГМО.

Таке маркування має підтверджуватися лабораторними дослідженнями. Вартість одного дослідження харчового продукту становить від 600 до 800 грн.

Як підкреслюється в прес-релізі, Україна стала першою країною в світі, яка зобов`язала виробників та імпортерів харчових продуктів вказувати позначку без ГМО у маркуванні всіх без винятку харчових продуктів, навіть тих, у яких ГМО не може бути ні теоретично, ні практично (сіль, вода питна та мінеральна, харчові продукти, у яких відсутній білок тощо).

“Введення обов`язкового маркування харчових продуктів відміткою без ГМО не відповідає європейському законодавству і призведе до невиправданих мільйонних витрат виробників продуктів”, – цитує прес-служба міністра економіки України Богдана Данилишина.

У зв`язку з цим Мінекономіки пропонує внести правки до деяких законодавчих актів України щодо надання інформації про вміст у продукції ГМО. Відповідний законопроект зареєстрований 1 лютого у Верховній Раді (реєстраційний номер 6001-1), відзначається в повідомленні.

Зокрема, пропонується скасувати вимогу вказувати позначку без ГМО і встановити обов`язковим зазначення інформації про наявність зареєстрованих ГМО, або виробництва складових (інгредієнтів)продукту з зареєстрованим ГМО.

Нагадаємо, 17 грудня 2009 року, Верховна Рада ввела обов`язкове маркування продуктів харчування з вмістом генетично модифікованих організмів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня