Офіційно: Темношкірі футболісти отримують жовті картки рідше

За статистикою темношкірі футболісти клубів англійської Прем’єр-Ліги, хоча і роблять більше порушень, рідше отримують жовті картки, ніж білі гравці.
Дослідники з Університету Сюррея проаналізували статистичні дані за останні п’ять сезонів у вищому дивізіоні чемпіонату Англії і прийшли до висновку, що темношкірі гравці та представники змішаних рас мають приблизно на третину менше шансів отримати попередження в матчах, ніж футболісти європейської раси.

Такий стан справ пов’язаний з тим, що серед темношкірих футболістів переважають нападники – за даними дослідження, частіше попередження мають гравці захисту і середньої лінії.

Тим не менше, підігнавши статистику під позицію гравців, час, проведений на полі, і клуби, що вони представляють, дослідники не знайшли ознак расових забобонів в англійському футболі.

“Наше дослідження не знайшла підтверджень тому, що гравці, які представляють етнічні меншини, відчувають несправедливе ставлення з боку арбітрів, – говорить доктор Роб Уітт з факультету економіки Університету Сюррея. – Більше того, ми прийшли до висновку, що арбітри ставляться більш поблажливо до темношкірих гравців і представників змішаних рас, ніж до білих гравців “.

Додамо також, що дані цього дослідження значно суперечать дослідженню, проведеного в 2007 році в Національній Баскетбольної Асоціації – за його даними, за останні 10 років білі рефері частіше фіксували фоли у темношкірих гравців.


 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня