Агітки і життя. Тігіпко назвав реальні причини кризи

Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко запевняє, що Президент України Віктор Янукович і прем’єр-міністр України Микола Азаров налаштовані на здійснення в країні реформ.
Про це він сказав у виступі на шостій щорічній інвестиційній конференції у Києві.

«Я в цьому абсолютно переконаний», – сказав Тігіпко.

Він зауважив, що сьогодні спостерігається дуже складна економічна ситуація, яка виникла через три основні чинники. По-перше, сказав віце-прем’єр, це світова економічна криза, по-друге, відсутність консолідації влади і суперечки між попередніми Президентом Віктором Ющенком та прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, а по-третє, незавершені економічні, ліберальні реформи.

За словами Тігіпка, нинішня влада України є консолідованою, і тому можна сподіватись на завершення реформ.

Як сказав віце-прем’єр, уряд готує два плани подолання економічної кризи: середньостроковий та короткостроковий.

Якщо середньостроковий план буде представлений лише згодом, то основні напрямки короткострового плану Тігіпко назвав уже сьогодні.

Зокрема, за його словами, йдеться про напрацювання реалістичного бюджету, суттєве скорочення державних витрат по всіх напрямках, збалансування бюджетів НАК «Нафтогаз України» і Пенсійного фонду.

У цьому контексті Тігіпко зауважив, що сьогодні необхідно відновити переговори з Росією, оскільки ціна газу у 334 долари за тисячу кубометрів є надзвичайно важким тягарем.

Також у короткостроковій перспективі уряду, за словами Тігіпка, поліпшення інвестиційного клімату, скорочення на 30% усіх видів ліцензійної діяльності, а також суттєве скорочення перевіряючих органів.

Тігіпко висловив сподівання, що до кінця року вдасться напрацювати проект Податкового кодексу, а також полегшити податкове навантаження на малий бізнес.

Як повідомив Тігіпко, уже завтра з цього приводу відбудеться засідання Комітету з економічних реформ під головуванням Президента, а сьогодні це питання розглядатиме уряд.

Від “Аратти”: отже, врешті, названо правдиві причини, які спричинили далеко не кращий стан економіки, що, зрозуміло, відчув на своєму гаманці кожен громадянин. Зазначимо, що правдивість Тігіпка була вимушеною, бо аудиторія підготовлена і не гірше за нього знає справжні причини хвороб економічного організму держави.

Ми, говорячи зрозумілою мовою, пояснемо – головною причиною, яка ускладнила об`єктивний вплив світової кризи були: Президент Ющенко, який, порушуючи Конституцію, брутально втручався у фінансово-економічну діяльність уряду та так звана оППозиційа діяльність парламентської фракції ПР та її союзників з пропрезидентських груп фракції НУ-НС, які блокували законодавчі рішення, які мали на меті покращити ситуацію в країні.

Між тим, ми б, на місці інвесторів, були б дуже обережними і не поспішали вкладати гроші в українські проекти. Бо зараз ми бачимо приблизно те ж, що спостерегалося при Ющенку: Президент, порушуючи Конституцію, формує і державну економічну політику, і відверто узурпує владу.

Все це може свідчити тільки про одне: найближче майбутнє не принесе нічого приємного ні нам, українцям, ні інвесторам, які наважаться вкласти гроші в українські проекти. І нам дуже боляче все це усвідомлювати.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня