Рада перервала роботу: Опозиція вимагає звільнення Табачника

Рада перервала роботу: Опозиція вимагає звільнення ТабачникаФракції БЮТ і НУ-НС у Верховній Раді зажадали першочергового розгляду парламентом звільнення Дмитра Табачника з посади міністра науки та освіти. Рада оголосила перерву в своєму ранковому пленарному засіданні.”Фракція Блоку Юлії Тимошенко наполягає на тому, щоб першим питанням порядку денного було розглянуто питання щодо відставки міністра освіти Дмитра Табачника”, – заявив вранці на засіданні Ради депутат від БЮТ Віктор Швець.

При цьому він уточнив, що БЮТ вимагає розгляду цього питання відразу після виступу депутатів з їхніми заявами та оголошеннями.

У свою чергу фракція НУ-НС також зажадала розглянути питання про звільнення Табачника. Зокрема член цієї фракції Ярослав Джоджик сказав про те, що всією Україною відбулися акції протесту проти призначення Табачника міністром. Депутат зазначив, що учасники акцій вимагали звільнення цього міністра. “Фракція вимагає негайної відставки одіозного міністра Дмитра Табачника”, – сказав нунсівець.

Як повідомлялося вчора лідер партії Наша Україна, колишній президент Віктор Ющенко закликав Табачника подати у відставку. Раніше Волинська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська та Рівненська обласні ради, а також Сумська, Львівська і Луцька міськради зверталися до Президента Віктора Януковича, Ради та Кабінету міністрів з проханням звільнити Табачника.

12 березня депутат Ради від фракції НУ-НС В`ячеслав Кириленко зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Табачника. Між тим, 19 березня Рада Криму попросила Раду, Кабмін і Януковича зберегти Табачника на посаді міністра освіти.


Акції протесту проти призначення Табачника відбулися в Києві, Львові, Сумах та інших містах України. Крім того, в Миколаєві 25 березня відбулася масова бійка, в якій взяли участь близько двох десятків прихильників і противників міністра освіти і науки України Дмитра Табачника. Студенти продовжують виступати з вимогою відставки Табачника. Так, 29 березня Львівська міська організація Всеукраїнського об`єднання Свобода провела біля Львівського національного університету ім. Івана Франка флешмоб Геть Табачника!, Під час якого кожен бажаючий міг постріляти в опудало Табачника з страйкбольних автоматів.

29 березня стало відомо, що Шевченківський районний суд міста Києва прийняв рішення обрати для одного з учасників антитабачниківської акції, члена Конгресу українських націоналістів Миколи Коханівського запобіжний захід волі у вигляді утримання під вартою на два місяці.

Справу проти Коханівського було порушено у зв`язку з інцидентом, який стався 17 березня під час акції студентів біля Міністерства освіти і науки проти призначення Дмитра Табачника на посаду міністра. Тоді між Коханівським і помічником Табачника Вороніним сталася бійка.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня