У Раді зареєстрований ще один проект постанови про відставку Табачника

У Раді зареєстрований ще один проект постанови про відставку ТабачникаЛідер партії За Україну!, Народний депутат від фракції НУ-НС В`ячеслав Кириленко вже зареєстрував у Верховній Раді новий проект постанови про звільнення Дмитра Табачника з посади міністра. Тим часом, в Партії регіонів зазначили, що найближчим часом Рада не зможе звільнити Табачника.

“202 голоси при не найбільшій мобілізації парламентаріїв проти його роботи означають, що у нього вже немає остаточної легітимності”, – зазначив ініціатор голосування.

“Для мене і моїх побратимів – це лише крок у досягненні нашої мети щодо відсторонення українофоба Табачника з посади міністра освіти і науки України. Ми разом з позапарламентськими силами будемо боротися з цим призначенням до того часу, поки не отримаємо повної перемоги”, – запевнив Кириленко .

Сьогодні він також заявив, що буде реєструвати у Верховній Раді проекти постанов про відставку Табачника, поки не буде прийнято позитивне рішення з даного питання. Зокрема, на засіданні парламенту нардепза, що Табачник робив “відверто українофобські” заяви. За його словами, якщо б він був народним депутатом і політиком, то це б “не викликало такого сильного опору серед населення”, але міністром не може бути людина з такими поглядами.

За словами Кириленка, виходячи з висловлень Табачника, він, “по суті, ставить під сумнів незалежність України і розділяє народ України посортно”. За його словами, виникають питання: які погляди будуть відображені при такому міністрі освіти і науки у підручниках і в освітніх програмах.

У свою чергу народний депутат від БЮТ Володимир Яворівський у ході засідання ВР заявив, що Партія регіонів зробила “фатальну і самогубну помилку”. Він зазначив, що Табачник зробив багато заяв і вчинків, які свідчать про те, що ця людина не поважає державу, в якій живе, по суті, не визнає її незалежності. Яворівський наголосив на необхідності говорити “про те колосальний аморальний шлейф, який тягнеться за цією людиною, – від полковницьких звань до заведення на нього кримінальних справ за крадіжками документів з львівських архівів, з продажу підроблених картин”. “У нормальній країні людина з таким хвостом і з такими багажем і близько не була б допущена до посади міністра”, – додав бютівець.

Водночас, народний депутат від Партії регіонів Валерій Бондик зауважив, що на сьогоднішній день міністр освіти і науки ще не зробив жодного кроку, за який його б можна було відправляти у відставку. Він запропонував представникам БЮТ і НУ-НС звертатися до суду, якщо у них є факти протиправної діяльності Табачника. А народний депутат від КПУ Катерина Самойлик заявила, що націоналістичні сили хочуть, щоб в Україні “мракобісся в освіті продовжувалося”. Вона наголосила: “Досить тут політичних розбірок. Вороття назад не буде”.

Пізніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив переконання, що у Верховній Раді зараз немає голосів, щоб найближчим часом відправити у відставку міністра освіти і науки Дмитра Табачника. В інтерв`ю журналістам Єфремов зазначив, що його слова підтверджує і сьогоднішнє голосування з даного питання.

Регіонал назвав абсурдом той факт, що представники опозиційних фракцій намагалися звільнити Табачника за його переконання. “Погодьтеся, що це не демократично, і якщо ті люди, які себе позиціонують як демократичну опозицію, але голосують після того, як команду їм дає їхня мама, що контролює, то це не те, що ми очікуємо від опозиції”, – сказав Єфремов. Крім того, за його словами, сьогоднішнє голосування дало чітку відповідь на те, “в якому режимі далі буде працювати міністр”.

Як повідомлялося, сьогодні, 30 березня, Верховна Рада не підтримала проект постанови про звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки. За дане рішення проголосували 202 з 424 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Не голосували у повному складі фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина. “За” проголосували 146 народних депутатів від фракції БЮТ і 56 – від фракції НУ-НС.

Напередодні лідер партії Наша Україна, колишній президент Віктор Ющенко закликав Табачника подати у відставку. Раніше Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Волинська облради, а також Львівська, Луцька та Сумська міськради закликали Президента Віктора Януковича, прем`єр-міністра Миколу Азарова і спікера ВР Володимира Литвина відправити Табачника у відставку. Акції протесту проти призначення Табачника відбулися в Києві, Львові, Миколаєві, Сумах та інших містах України.

У Миколаєві 25 березня відбулася масова бійка, в якій взяли участь близько двох десятків прихильників і противників міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.
29 березня стало відомо, що Шевченківський районний суд міста Києва прийняв рішення обрати для одного з учасників антитабачниківської акції, члена Конгресу українських націоналістів Миколи Коханівського запобіжний захід волі у вигляді утримання під вартою на два місяці.

Справу проти Коханівського було порушено у зв`язку з інцидентом, який стався 17 березня під час акції студентів біля Міністерства освіти і науки проти призначення Дмитра Табачника на посаду міністра. Тоді між Коханівським і помічником Табачника Вороніним сталася бійка.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня