Табачник скасував у вузах держіспит з української мови

Табачник скасував у вузах держіспит з української мовиМіністр освіти і науки Дмитро Табачник підписав наказ, яким скасував державний іспит з української мови у вищій школі.

Про це повідомили в прес-центрі Центру правових та політичних досліджень Сім.

Дмитро Табачник наказом від 29.03.2010 № 259 вніс зміни до наказів міністра Івана Вакарчука від 09.07.2009 № 642 Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента і від 21.12.2009 № 1150 Про затвердження програм навчальної дисципліни Українська мова (за професійним спрямуванням) .

У мотивувальній частині наказу Табачник вказав, що мова йде про “оптимізацію фінансових витрат навчальних закладів”.

Як відомо, міністром Іваном Вакарчуком іспиту з української мови (за професійним спрямуванням) було надано статус державного. Це підвищувало рівень підготовки з української мови та мотивацію студентів до її вивчення на професійному рівні.

Як зазначає Центр правових та політичних досліджень Сім, план поліпшення україномовної підготовки мав на меті підготувати студента-випускника до написання й захисту дипломної роботи. Така підготовка була орієнтована на поглиблення знань про наукові стилі мови, досягнення умінь і навичок самостійно формулювати думку українською мовою, аргументувати наукові положення, створювати чітко структурований, логічний науковий текст, редагувати його.

Ця дисципліна також містила необхідні відомості з риторики, забезпечувала підготовку випускників до виголошення українською мовою лекцій зі спеціальних дисциплін, написання наукових публікацій, доповідей, редагування текстів наукового стилю.

Як повідомлялося, вчора, 30 березня, Верховній Раді України не вдалося відправити міністра освіти і науки України Дмитра Табачника у відставку. Для його звільнення не вистачило 24 голосів. За відставку проголосували 202 з 424 зареєстрованих у сесійній залі.

Не голосували за дане рішення в повному складі фракції, що входять в коаліцію, – фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина.

Призначення Табачника на посаду міністра освіти і науки викликало хвилю обурення. Івано-Франківська, Львівський, Рівненська, Тернопільська, Волинська облради, а також Львівська, Луцька та Сумська міськради закликали Президента Віктора Януковича, прем`єр-міністра Миколу Азарова і спікера ВР Володимира Литвина відправити Табачника у відставку. Акції протесту проти призначення Табачника відбулися в Києві, Львові, Миколаєві, Сумах та інших містах України.

У Миколаєві 25 березня відбулася масова бійка, в якій взяли участь близько двох десятків прихильників і противників міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня