Пам`ятник засновникам Києва встановлять на набережній до Дня міста

Пам`ятник засновникам Києва встановлять на набережній до Дня містаМіська влада вирішила до Дня Києва полагодити і встановити пам`ятник засновникам Києва – Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь на колишньому місці – на Дніпровській набережній, пише газета Сегодня.

Як пише видання, за рішенням Президента кияни повинні відсвяткувати День міста біля монумента. Але міська влада, як відомо, вирішила відливати повністю новий пам`ятник, а тому планувала його відреставрувати не раніше, ніж до Дня Незалежності в серпні.

Таким чином, зазначає видання, незабаром у столиці з`явиться два однакові пам`ятники засновникам міста – один встановлять на території Національного експоцентру України, що на проспекті Глушкова, а другий на Дніпровській набережній.

“Зараз будемо терміново латати старий пам`ятник, бігаємо вже в лихоманці. Зараз ведуть роботи формувальники, які мають зняти мірку з існуючих фігур. Потім розпочнемо роботу разом з карбувальником. Найбільше возитися доведеться з лучником – у нього при падінні розірвало низ мантії. Правда , не думаю, що латаний пам`ятник довго простоїть”, – сказав Стефан Загайкевич, один зі скульпторів, якому довірили відновлювати туру.

У результаті було ухвалено рішення полагодити і встановити до Дня Києва на набережній старий пам`ятник. А коли дороблять новий монумент, старий встановлять в Експоцентрі, пише видання.

“Зараз роботи над новим припинено. Нам головне – встигнути полагодити братів до Дня Києва”, – сказав Загайкевич.

Нагадаємо, що Київрада на сесії 25 березня дозволила комунальному підприємству Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт взяти кредит у розмірі чотирьох мільйонів гривень на відновлення пам`ятника засновникам Києва – Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь.

Пам`ятник засновникам Києва – Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь, що на Набережному шосе, частково обвалився ввечері, 23 лютого. Обвалилася частина човна з фігурами братів Щека і Хорива.

Як повідомив начальник Головного управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації Руслан Кухаренко, на місці зруйнованого пам`ятника засновникам міста буде встановлено його бронзову копію.

За словами Кухаренка, передбачається, що оновлений пам`ятник встановлять на Дніпровській набережній 24 серпня до Дня Незалежності України.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня