КС визнав неконституційною постанову Ради про порядок призначення суддів

КС визнав неконституційною постанову Ради про порядок призначення суддівКонституційний Суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради України Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад від 30 травня 2007 року.

Рішення КС оприлюднив сьогодні голова суду Андрій Стрижак. Як наголошується в рішенні, ця постанова після визнання її неконституційною втрачає силу.

КС у своєму рішенні нагадав, що на виконання п.14 ч.1 ст.92 Конституції України, Верховна Рада прийняла закон України Про судоустрій України, відповідно до якого утворення судів та призначення суддів на адміністративні посади є складовими судового устрою. Ці питання, згідно з Основним законом України, повинні вирішуватися виключно в законодавчому порядку, який є конституційно встановленим способом визначення Верховною Радою судоустрою.

Такий висновок узгоджується з правовою позицією Конституційного Суду України, висловленою у рішенні КС від 1 квітня 2008 року у справі про Регламент Верховної Ради України, яка полягає в тому, що перелік питань, які повинні регулюватися виключно законами України, передбачений статтею 92 Конституції, має імперативний характер, а це означає, що всі рішення щодо них повинні прийматися у формі закону. Зокрема, до них відноситься судоустрій, судочинство, статус суддів.

Конституційний Суд зазначив, що таким чином Конституція України встановила, що лише парламент у відповідному законі має право визначати організацію і порядок діяльності органів законодавчої, виконавчої, судової влади та статус їх посадових осіб.

В оприлюдненому сьогодні рішенні КС зазначається, що врегулювавши питання щодо призначення суддів на адміністративні посади постановою, а не законом, ВР, хоч і діяла в межах наданих їй повноважень, але не способом, встановленим Конституцією України.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня