Онук Бандери попросив перенести засідання суду з питання скасування указу Ющенка

Онук Бандери попросив перенести засідання суду з питання скасування указу ЮщенкаСтепан Бандера – онук лідера ОУН Степана Бандери – попросив перенести призначені на 2 квітня засідання Донецького окружного адміністративного суду з розгляду позову про незаконність та скасування указу колишнього президента Віктора Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України.

Про це сьогодні повідомив голова правління Інституту національного державознавства Михайло Ратушний. За його інформацією, Бандера зараз перебуває в Канаді, і не може бути присутнім на судовому засіданні 2 квітня, тому надіслав відповідну телеграму суду, який визначив його як третю сторону в процесі.

На думку Ратушного, суд поспішає розглянути цю справу, щоб виникли правові підстави для рішень низки обласних рад щодо скасування указу Ющенка, а також для того, щоб Президент України Віктор Янукович “зміг виконати обіцянку, і до параду Перемоги у Москві (9 травня) скасувати указ “. Водночас, він вважає, що такі правові підстави будуть дуже сумнівними, оскільки на сьогоднішній день немає ніяких документальних підтверджень співпраці Бандери з нацистською Німеччиною.

Тому Ратушний вважає, що до того, як приймати будь-яке рішення стосовно присвоєння лідерові УПА звання Героя України, необхідно, щоб керівництво держави звернулося до ініціаторів резолюції Європарламенту, яка засуджує цей крок Ющенка, до керівництва Росії та Польщі з проханням надати відповідні докази, якщо вони у них є.

З метою встановлення істини Інститут національного державознавства і низка інших державних і громадських організацій ініціюють проведення міжнародної конференції, на яку будуть запрошені вітчизняні вчені, а також науковці з Росії, Польщі, депутати Європарламенту, які ініціювали резолюцію щодо Степана Бандери.

“Мета конференції – встановити історичну правду: УПА і Степан Бандера є національними героями чи нацистськими колаборантами”, – наголосив Ратушний. Він зауважив, що фактів, що свідчать про співпрацю Бандери з нацистами, немає, але, разом з тим нагадаємо, що нещодавно розсекречені архіви радянських спецслужб документально підтверджують, що Організація українських націоналістів і підрозділи УПА під час Другої світової війни і пізніше боролися проти всіх без виключення окупантів України, в тому числі і з нацистською Німеччиною.

У свою чергу, доктор історичних наук, професор Анатолій Русаченко, який уже понад 12 років досліджує документи про національний визвольний рух і опублікував чи не єдину монографію про УПА, зазначив, що історики не знайдуть фактів співпраці УПА з нацистами, тому що таких фактів немає . “Того, чого не було, знайти не можна, можна лише сфальсифікувати”, – зауважив учений.

Нагадаємо, 25 лютого Європарламент схвалив резолюцію про ситуацію в Україні. Серед іншого, депутати Європарламенту висловили жаль стосовно рішення Віктора Ющенка присвоїти звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері, який “співпрацював з нацистським режимом”, і висловили надію, що новий Президент України перегляне це рішення.

18 лютого 2010 Донецький окружний адміністративний суд розпочав розгляд позову адвоката Володимира Оленцевича про визнання незаконним та скасування указу Ющенка. 24 березня суд виніс рішення залучити Степана Бандеру, який є онуком лідера ОУН, до участі в розгляді позову про незаконність і скасування указу.

23 березня Віктор Ющенко заявив, що Віктор Янукович не має компетенції скасовувати видані його попередником укази про присвоєння звання Герой України Роману Шухевичу, Степану Бандері, а також інші нагородні рішення. Пізніше стало відомо, що Ющенко написав президентові Європарламенту листа про Бандеру.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня