Янукович закликав закріпити в запропонованому Медведєвим договорі гарантії безпеки України

Янукович закликав закріпити в запропонованому Медведєвим договорі гарантії безпеки УкраїниПрезидент України Віктор Янукович вважає, що в запропонованому Росією договорі про європейську безпеку слід закріпити гарантії безпеки України та інших держав, які добровільно відмовилися від ядерної зброї, а також держав, які не входять в жоден військово-політичний блок.

Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з головою ОБСЄ, державним секретарем – міністром закордонних справ Республіки Казахстан канатом Саудабаєвим, яка відбулася сьогодні в Києві.

“Ми готові брати активну участь в обговоренні ініціативи Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва щодо нового договору про європейську безпеку”, – сказав Янукович.

Він зазначив, що українська сторона вважає, що ОБСЄ є “найбільш зручним майданчиком для таких дискусій”.

“Ми також вважаємо, що дуже важливо визначити в даному документі гарантії безпеки держав, які добровільно відмовилися від ядерних арсеналів, а також держав, які не входять, як Україна, в дожен з військово-політичних блоків”, – заявив Президент України.

Крім того, він наголосив, що дуже важливим аспектом є базисне право держави на власний вибір засобів забезпечення своєї національної безпеки та національних інтересів.

Як відомо, з пропозицією прийняти новий документ про євробезпеку влітку 2008 року виступив президент РФ Дмитро Медведєв. Він заявив, що має бути такий механізм підтримки миру в Європі, щоб жодна держава або міжнародна організація не мали монополії на цю діяльність.

Вашингтон вивчає запропонований Росією проект Договору.

16 березня глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що в контексті підготовки нового договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО) будуть підтверджені гарантії безпеки України, Білорусі та Казахстану.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня