Тіньовий Кабмін висуне Азарову свої вимоги до бюдежту-2010

Тіньовий Кабмін висуне Азарову свої вимоги до бюдежту-2010Екс-прем`єр-міністр України заявила, що опозиційний уряд планує направити Кабінету міністрів свої вимоги, які слід урахувати при розробці проекту держбюджету на 2010 рік.

Під час сьогоднішнього засідання опозиційного уряду Юлія Тимошенко, яка є головою координаційної ради Об`єднаної опозиції відзначила, що дефіцит державного бюджету не має перевищувати 4% ВВП, а інфляція – 10%.

Крім того, за словами Тимошенко, проект державного бюджету варто сформувати на основі реформованих міжбюджетних відносин. Зокрема, за її словами, 60% коштів мають залишатися безпосередньо на місцях, а 40% – у центральному бюджеті. “Це ключові параметри, яких слід дотримуватися”, – сказала Тимошенко. Крім того, додала вона, проект держбюджету має передбачати витрати на підтримку реального сектора економіки на рівні не менше, ніж це було в 2009 році.

Також Тимошенко запевнила, що опозиція вимагатиме виконання всіх передвиборчих обіцянок Віктора Януковича. Зокрема, в проекті державного бюджету необхідно передбачити підвищення соціальних стандартів, введення податкових канікул на 5 років для малого бізнесу і збільшення вдвічі допомоги при народженні дитини. “Саме цих критеріїв буде дотримуватися опозиційний уряд, і вимагатиме їх забезпечення в рішеннях влади”, – сказала екс-прем`єр.

У числі іншого, Тимошенко зазначила, що найближчим часом буде створено стратегічну раду Об`єднаної демократичної опозиції, яка розроблятиме стратегічну програму розвитку України. За її словами, розробка альтернативної програми дій уряду є прямим обов`язком опозиції. “Ми, як альтернатива, будемо готувати стратегію розвитку держави, реформування кожної галузі”, – сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що опозиція буде звіряти дії влади з тими стратегічними планами і реформами, які  мають бути зроблені. “Для того, щоб створювати таку стратегію об`єднана демократична опозиція сформує ще один орган, який буде позапарламентським і який представлятиме всі інтелектуальні сили Об`єднаної демократичної опозиції. Буде створено стратегічну раду Об`єднаної демократичної опозиції”, – запевнила екс-прем`єр.

До роботи в цій раді, за її словами, залучатимуться як вітчизняні, так і закордонні фахівці, які разом із опозиційними силами в парламенті будуть формувати відповідну стратегію розвитку держави.

Як повідомлялося, сьогодні народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв оприлюднив склад опозиційного уряду, до якого увійшли 18 депутатів. Про створення цього уряду оголосила екс-прем`єр-міністр Юлія Тимошенко 17 березня. Його прем`єром призначено Соболєва, а сама Тимошенко очолила Координаційну раду “Об`єднаної демократичної опозиції”.

 Об`єднану демократичну опозицію створили 16 березня лідери та представники восьми партій, які входять до парламентські фракції БЮТ і НУ-НС.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня