Сьогодні – 128 років від дня народження В.Липинського

В’ячеслав Казимирович Липинський народився 5 квітня 1882 року в селі Затурці Володимирського повіту Волинської губернії (тепер Локачівський район Волинської області) в шляхетській родині.
Після завершення освіти у 1908 році Липинський повернувся в Україну і оселився на хуторі Русалівські Чагарі біля Умані. Першою науковою працею молодого вченого стала монографія про Данила Вратковського, опублікована 1909 року в українському часописі “Літературно-науковий вісник”. Наступна робота – “Шляхта на Україні, їі участь в життю українського народу в перспективі історії” стала помітним явищем в тогочасній історіографії. В ній вчений вперше обгрунтував тезу про провідну роль шляхти у формуванні української держави, закликав представників цієї верстви братися за відродження України.

З 1910 року Липинський знову у Кракові, де продовжив заняття науковою діяльністю. Результатом трирічної праці стала книга “Z Dziejow Ukrainy” і обрання дійсним членом наукового Товариства ім. Т. Шевченка (НТШ).

Липинський вважається одним з апологетів українського монархізму і ідеологом українського націоналізму.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня