Верховний суд: спростовувати звинувачення п`ятирічної давності на адресу Колеснікова повинен не Луценко, а МВС

Верховний суд: спростовувати звинувачення п`ятирічної давності на адресу Колеснікова повинен не Луценко, а МВСВерховний суд України вирішив, що спростувати недостовірну інформацію зі звинуваченнями на адресу Бориса Колеснікова зобов`язано Міністерство внутрішніх справ України, а не колишній глава цього відомства Юрій Луценко.

Відповідне рішення ухвалила палата у цивільних справах Верховного суду, розглянувши касаційну скаргу Луценка на рішення Печерського і Апеляційного судів, яке зобов`язало його особисто спростувати оприлюднену ним інформацію зі звинуваченнями у вчиненні злочину з трибуни Верховної Ради у 2005 році.

“Під час розгляду справи суд встановив, що згідно з положенням частини 4 статті 277 Цивільного кодексу України розповсюджувачем недостовірної інформації щодо Колеснікова є посадова особа, яка виконує свої обов`язки, юридична особа відомства, в якому вона працює, тобто МВС”, – заявили в суді.

У Верховному суді зазначили, що оскільки Луценка на підставі рішення Верховної Ради запросили як міністра внутрішніх справ, і він доповідав про обставини затримання Колеснікова, виконуючи свої посадові обов`язки, то в суду першої інстанції не було підстав вважати, що розповсюджувачем інформації є саме Луценко.

“Згідно із зазначеною статтею, суд обґрунтовано зобов`язав спростувати недостовірну інформацію саме МВС як юридичну особу, в якому працював Юрій Луценко”, – додали у Верховному суді.

***

Нагадаємо, 6 квітня 2005 року екс-голову Донецької облради, зараз віце-прем`єра України Бориса Колеснікова було затримано за звинуваченням у вимаганні передачі чужого майна із погрозою вбивства. Справа стосувалася акцій донецького торгового центру Білий лебідь. Колишній директор торгового центру Білий лебідь Борис Пенчук стверджував, що він і його родина були змушені продати за безцінь акції центру під погрозою смерті.

Юрій Луценко, який обіймав тоді посаду голови МВС, 7 квітня 2005 з трибуни Верховної Ради заявив, що на той час народний депутат Партії регіонів Колесніков, будучи головою Донецької обласної ради, був причетним до скоєння злочину.

У квітні 2008 року Генпрокуратура висунула Пенчуку звинувачення в дачі помилкових свідчень у справі Колеснікова. 2 березня 2009 Пенчука було засуджено до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Печерський районний суд Києва своїм рішенням зобов`язав Луценка спростувати заяви. Крім того, Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського райсуду, визнавши недостовірними, а також такими, що зачіпають честь і гідність висловлювання Луценка, і зобов`язав його та Міністерство внутрішніх справ України спростувати ці заяви і перепросити Колеснікова з трибуни Ради.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня