Зустріч із Майстром Миколою Сядристим

У вівторок 27 квітня цього року о 14-00 у приміщенні постійної Виставки мікромініатюр в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться презентація чергового номеру журналу «Музеї України». Героєм номеру та головною темою випуску став всесвітньовідомий Майстер мікромініатюри Микола Сергійович Сядристий. Вся обкладинка віддана під фотографії унікальних робіт відомого Майстра.
Всесвітньовідомий Майстер мікромініатюри Микола Сергійович Сядристий народився в 1937 році у селі Колісниківка на Харківщині, випускник Харківського художнього училища. Мистецькі та технічні мікромініатюри Сядристий створює на нетрадиційних основах та застосовуючи незвичну техніку: на вишневих і тернових кісточках (портретні барельєфи Т. Шевченка, С. Крушельницької, Данте та ін.), на зрізах зернят дикої груші і яблуні (акварельні портрети І. Франка, В. Симоненка, Мікельанджело, Е. Гемінгвея), портрет В. Леніна з… текстів його творів, на половинці виноградного зернятка (на вставленому склі карта Закарпаття). Найменші у світі шахи зберігаються у Києві. Найменша у світі книга – «Кобзар» Тараса Шевченка (з пелюсток безсмертника – 1,6 кв. мм) зберігається у Києві. І найменший діючий електродвигун, і годинник, і портрет, і нотна сторінка.

Микола Сергійович є автором книг «Чи важко підкувати блоху» і «Таємниці мікротехніки». Про його творчість створено фільм «Між ударами серця». Створив найменший у світі збірний виріб – маленький золотий замок, що в 50 000 менший від голівки шпильки та й ще має ключик!

Але все це, звичайно ж, треба бачити своїми очима!

Організатори зустрічі сподіваються, що достойний Майстер найближчим часом отримає почесне звання Героя України, про що часопис «Музеї України» зініціював необхідні подання.

Гості отримають можливість оглянути виставку робіт Майстра та особисто поспілкуватися із Миколою Сергійовичем, почути розповіді про цікаві зустрічі, про мандрівки світом, про особливості виготовлення мікромініатюр, нюанси світової історії.

Буде щире козацьке частування.

Організатори: Часопис «Музеї України» /www.museum-ukraine.org.ua/, ПА «Студія Мистецьких Ініціатив» /okochubey@ukr.net/, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Інформаційна підтримка:

Інформаційна агенція НК «ІНТЕРКУЛЬТУРА»,

журнал та інтернет-портал «Музеї України»

www.museum-ukraine.org.ua

газета «НАРОДНИЙ ОГЛЯДАЧ»

sd.org.ua

Свіжі новини з Росії та України

www.rtkorr.com

Зустріч відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Івана Мазепи, 21, центральний вхід Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (крізь надвратну церкву). Зручно добиратися від метро Арсенальна (будь-яка маршрутка чи автобус «до Лаври», є зупинка близько від ц. входу).

Експозиція мікромініатюр знаходиться біля великої Лаврської дзвіниці.

Вхід за журналістськими посвідченнями вільний.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня