Борітеся — поборете!

«Боже, звільни Україну від вікових ланцюгів». «Боже, врятуй Україну» — так ми одно просимо у Бога: дай… Але забули люди, що Бог дарував нам вільну волю і розум, щоб ми їх уживали. Чому Іван Франко знав: «Лиш боротись — значить жить?» Чому Тарас Шевченко знав: «Борітеся— поборете!»
Чому у своїй масі ми їх однак не слухаємо? Таж вони послані нам Богом, щоб вказувати шлях і напрям: куди і як іти.

Чи ми, бодай час од часу, читаємо їх твори, щоб набиратися того духа боротьби за наше краще завтра? І ще дивуємося, що Бог не дає нам кращої долі. Кому давати? Лінюхам, негідникам, брехунам, продажним, користолюбцям, злодіям, крадіям, злобним, заздрісним, себелюбам, безбожникам, яничарам, людям, які не цінують всього рідного: мови, культури, церкви, звичаїв?

Ось чому в нас так зле! Мусимо перевиховати себе і своїх нащадків в дусі Велетнів Духа Українського Народу, які своїм життям і ділами показали свою щиру любов до народу. Благання до Бога не матимуть значення, коли не візьмемось жертвенно до діла.

Коли Патріярх Йосиф Сліпий був звільнений з вісімнадцятилітньої сибірської каторги, то відвідав майже всі українські громади світу. Народ ставив Йому питання: як і що робити. Часом виглядало так, наче їх Святість мав розв’язати всі проблеми. Якось він глянув на всіх і сказав: «Маєте голови, то думайте». Думаймо і діймо як гідна нація в Божому світі.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня