Експерти назвали Яценюка і Льовочкіна найперспективнішими політиками

Експерти назвали Яценюка і Льовочкіна найперспективнішими політикамиІнститут Горшеніна склав рейтинг найбільш перспективних політиків, який очолили лідер Фронту змін Арсеній Яценюк та голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.

Як повідомили в інституті, під час експертного дослідження Майбутнє України провідні українські експерти, що представляють різні регіони країни, відповіли на запитання: “Хто з українських молодих політиків, на Вашу думку, матиме найближчим часом найбільш вагомий вплив на хід політичних подій в Україні?”.

В інституті зазначили, що до списку було включено понад п`ятдесят політиків (депутати Верховної Ради України, члени Кабінету міністрів, президентської вертикалі, мери міст, керівники громадських рухів і т.д.), імена яких найчастіше з`являються у пресі, і яким не виповнилося на момент проведення дослідження 40 років.

Експертам пропонувалося оцінити молодих політиків за наступними критеріями: інтелект, харизма, наявність (або відсутність) власної команди, стратегічне бачення завдань, що стоять перед Україною, ресурсна база, інтерес, що проявляється до них з боку ЗМІ.

Підбивши підсумки даного дослідження, експерти Інституту Горшеніна склали рейтинг найбільш перспективних політиків у двох номінаціях: Загальноукраїнський лідер і Регіональний лідер.

У номінації Загальноукраїнський лідер перше місце розділили Яценюк і Льовочкін, набравши по 134 бали. Народний депутат України, син Президента Віктор Янукович набрав 129 балів.

Далі йдуть: заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов (128 балів), народний депутат Наталія Королевська (126 балів), секретар Київради Олесь Довгий (120 балів), депутати Андрій Шевченко (119 балів), Антон Яценко (117 балів), Олена Бондаренко (116 балів), Андрій Кожем`якін (115 балів), Валерій Писаренко та перший заступник голови Адміністрації Президента Олена Лукаш (по 113 балів).

У номінації Регіональний лідер переміг Олександр Вілкул (116 балів). Друга позиція у Василя Горбаля (111 балів). Далі місця розподілилися наступним чином: Ігор Циркін (107 балів), Віталій Кличко (103 бали), Микола Левченко (100 балів), Володимир Гройсман (97 балів), Олексій Гончаренко та Юрій Соловей (91 бал), Олександр Пабат (87 балів), Юрій Чижмар (84 бали), Віктор Бондар (83 бали).

Директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко, говорячи про дане дослідження, наголосив, що нова еліта України, яка дедалі активніше заявляє про свої претензії на роль і місце в українському політичному житті, вимагає пильної уваги.

“Це люди нового типу, свідомість яких формувалася в умовах незалежності України і в ринкових умовах. Над ними не тяжіють старі, радянські комплекси. У найближче десятиліття саме вони багато в чому будуть визначати обличчя України і стратегічні перспективи розвитку країни”, – запевнив Бондаренко.

За його словами, саме тому Інститут Горшеніна досліджує потенціал і можливості нових еліт, нових осіб у політиці. Експерт зауважив, що на черзі – дослідження механізмів кадрової ротації у владі і механізмів комунікації всередині суб`єктів української політики. Подібні дослідження для інституту стають традиційними.

“За рік багато чого змінилося. Це свідчить про динамічність політичних процесів у нашій країні – як у центрі, так і в регіонах. Сподіваємося, що подібні дослідження допоможуть самим політикам та експертному середовищі чіткіше визначитися з орієнтирами і завданнями, які стоять як перед новим поколінням українських політиків, так і перед країною в цілому”, – зазначив Директор Інституту Горшеніна.

Нагадаємо, на початку квітня Інститут Горшеніна представив проект Автопортрет України 2010 – репрезентаційне дослідження, що проводилося інститутом протягом 2009 року по всій території України. За словами Бондаренка, результати дослідження вселяють оптимізм: “Вони показують, що навіть у наш складний час, незважаючи на різні кризові явища, на різні соціальні катаклізми, більшість громадян України залишаються оптимістами”. Зокрема, експерти дійшли висновку, що Українці не можуть визначитися зі своїми зовнішньополітичними устремліннями і зазначають про високий рівень корупції, проте ще не розчарувалися в демократії.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня