Партія Собор може об`єднатися з Фронтом змін

Партія Собор може об`єднатися з Фронтом змінУкраїнська республіканська партія Собор може об`єднатися з Фронтом змін, Порою і регіональними структурами Руху.

Про це повідомив лідер УРП Собор Анатолій Матвієнко.

За його словами, “створення єдиної партії – це питання ідеологічне”. “Є певна логіка розмов з Фронтом змін, з Порою і з певними регіональними структурами від вчорашнього Руху”. Як сказав Матвієнко, поки ще ця ідея перебуває на стадії обговорення.

Він нагадав, що на сьогоднішній день УРП Собор “долучилася до проекту Уряд змін (проект, ініційований Арсенієм Яценюком). Матвієнко закликав “всіх патріотів об`єднуватися, в тому числі в більш потужну національно-демократичну партію”.

Матвієнко зазначив, що очолювана ним партія виступає за координацію зусиль усіх опозиційних політичних сил для ведення протестної роботи. Водночас, він зауважив: “Ми виступаємо проти того, щоб хтось хотів монополізувати це об`єднання”.

“Зараз триває боротьба за монополізацію. Юлія Володимирівна (Тимошенко) хоче, незважаючи ні на що, монополізувати всі протестні сили. Для чого? Для того, щоб Юлію Володимирівну винести до влади. Мені це нецікаво”, – зазначив лідер УРП Собор.

На його думку, Тимошенко “є лівоцентристською за своєю ідеологією”. “Чому ідеологія консервативно-національної демократії має сьогодні стати під прапори Юлії Володимирівни”, – запитав Матвієнко і закликав усі опозиційні сили координувати свої дії.

Лідер УРП Собор, кажучи про ініціативи Тимошенко щодо необхідності проведення позачергових парламентських виборів, зазначив, що не відкидає такого розвитку подій. При цьому, за його словами, в його партії з даного питання дискусії не було.

За словами Матвієнка, опозиція “повинна використовувати всі можливі варіанти, які дадуть можливість перезавантажити абсурд, який відбувається у Верховній Раді України”.

Він не відкидає можливості проведення дострокових парламентських виборів. Матвієнко вважає: “Ми повинні або примусити їх рахуватися з тим, що є Конституція і що є національний інтерес і що він повинен диктувати умови поведінки, або дійсно йти на радикальні дії, зокрема, й дострокові вибори”.

Матвієнко нагадав, що в ці дні УРП Собор відзначає 20-річчя свого створення (29-30 квітня 1990 року в Києві відбувся установчий з`їзд партії). За його словами, партія “завжди докладала всіх зусиль для консолідації національно-демократичних сил” і головним своїм пріоритетом вважала “національний інтерес”.

У свою чергу, перший заступник голови УРП Собор Микола Яковина зазначив, що УРП Собор залишається парламентською партією, і будемо “боротися за принципи, за ті ідеали, які ми так вистраждали, які втілювали і 20 років тому”.

За словами члена Центрального проводу партії Ольги Кобець, УРП Собор єдина, по суті, в Україні партія ідеологічного типу, яка “зберегла свою чистоту і змогла залишитися в політикумі як партія, яка знає, чого вона хоче і має свої структури в регіонах”. Вона гостро розкритикувала дії нинішньої влади, зокрема, у сфері відносин з Росією, які не базуються на рівності.

Член Центрального проводу УРП Собор Сергій Комісаренко наголосив, що партія “багато уваги приділяє розвитку української культури”.

Раніше повідомлялося, що лідер УРП Собор Анатолій Матвієнко веде переговори про об`єднання в одну політичну силу з Арсенієм Яценюком і Леонідом Черновецьким.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня