Лукаш пояснила, чому Янукович призначив і тут же звільнив Станік

Лукаш пояснила, чому Янукович призначив і тут же звільнив СтанікПерший заступник глави Адміністрації Президента України, представник Президента в Конституційному суді Олена Лукаш заявила про послідовність і правомірності дій глави держави Віктора Януковича щодо колишньої судді КС Сюзанни Станік.

“Сьогодні Президент України Віктор Янукович задовольнив подану Сюзанною Станік заяву про відставку з посади судді Конституційного суду України, звільнивши її з посади на підставі пункту 9 частини п`ятої статті 126 Конституції України, статті 43 Закону України Про статус суддів”, – повідомила Лукаш.

Вона нагадала, що вчора глава держави своїм указом, керуючись частиною п`ятою статті 124 Конституції України про обов`язковість до виконання на території України судових рішень і у зв`язку з рішеннями адміністративних судів, якими було задоволено позов Станік до Президента, визнав таким, що втратив чинність, указ президента від 3 квітня 2008 року про скасування указу Президента від 25 березня 2004 року Про призначення С. Станік суддею Конституційного суду України.

“Таким чином, Адміністрація Президента України спростовує чутки про будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію роботи Конституційного суду”, – наголосила Лукаш.

Вона зазначила, що “дії Президента України і прийняті ним рішення відповідають, і будуть завжди відповідати Конституції та чинному українському законодавству”.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович сьогодні, 29 квітня, підписав указ про звільнення Сюзанни Станік з посади судді Конституційного суду України “у зв`язку з поданою заявою про відставку”. Днем раніше Президент відновив Станік на посаді судді КС, скасувавши Указ президента Віктора Ющенка від 3 квітня 2008 року.

Сьогодні ж, ще до підписання указу про звільнення Станік з посади, голова комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов заявив, що Янукович відновив Станік на посаді на виконання рішення Вищого адмінсуду України, “що вступив у законну силу в цьому році, в якому суд встановив : Сюзанну Станік звільнили незаконно “. Однак, при цьому Ківалов зазначив, що після відновлення Станік на посаді судді Янукович повинен заново призначити всіх шістьох суддів за квотою Президента.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня