Джерело: Гідрограф ЧФ Росії й ВМС України домовилися спільно вирішувати суперечливі питання

Джерело: Гідрограф ЧФ Росії й ВМС України домовилися спільно вирішувати суперечливі питанняПідкомісія з питань базування російського Чорноморського флоту на території України, засідання якої відбулося на цьому тижні в Москві, намітила шляхи вирішення суперечливих питань, пов`язаних з використанням об`єктів гідрографії.

“Відтепер гідрографічні служби Чорноморського флоту і ВМС України будуть здійснювати постійний обмін інформацією”, – повідомило сьогодні інформагентство Интерфакс, посилаючись на джерело, знайоме з прийнятими підкомісією рішеннями.

Згідно з отриманою інформацією, під час зустрічі українська сторона запропонувала встановити на гідрографічних об`єктах свої автоматичні ідентифікаційні системи в якості основи для спільного використання таких об`єктів.

Також, за словами джерела, засідання підкомісії,  яке відбулося в середу, відрізнялося від попередніх доброзичливою обстановкою, очевидним прагненням сторін уникати конфронтації і домогтися реальних результатів.

“Тим не менше у ході засідання російська сторона все ж таки нагадала про деякі невирішені питання, в числі яких повернення Ялтинського маяка, захопленого представниками українського держпідприємства Держгідрографія в січні 2006 року”, – передало інформагентство слова свого співрозмовника.

У свою чергу українська сторона підтвердила свою позицію щодо радіонавігаційної станції Чорноморського флоту РФ Марс-75 у Генічеську, яку в червні 2009 року господарський суд Херсонської області постановив передати у власність України.

Нагадаємо, 28 квітня в МЗС РФ повідомили, що Україна й Росія значно просунулися вперед у виробленні документа з питань погодження порядку переміщень військових формувань ЧФ РФ територією України поза місцями їхньої дислокації.

Раніше в інтерв`ю Deutsche Welle глава МЗС України Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання, чи будуть ще якісь доленосні рішення у відносинах між Україною і Росією в найближчі два-три тижні, сказав: “Чекайте 17 травня (візиту президента Медведєва до Києва). Насправді ми готуємо понад десяток угод, вони різного масштабу, але більшість з них дозволяє активізувати ті проекти, які досить давно вже розроблялися, але гальмувалися виключно з політичних причин “.

Крім того, 28 квітня Грищенко заявив, що до тексту нової угоди між Україною і Росією про продовження терміну перебування ЧФ РФ в Україні не внесено інших змін і доповнень, зокрема, що стосується власності навігаційних засобів і порядку переміщення військових кораблів російського флоту в межах і за межами України. При цьому міністр уточнив, що суперечливі питання, що стосуються засобів навігації та порядку переміщення військових суден вирішуватимуться в рамках Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації та його перебування на території України Українсько-російської міждержавної комісії, засідання якої відбулося сьогодні в Москві.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня