Парад вишиванок у Львові

У середу, 28 квітня, центральними вулицями Львова пройшов парад вишиванок, присвячений пам’яті дивізії Галичина і спрямований на пропаганду традиційного українського одягу як засобу боротьби проти русифікації молоді.

“Цей марш організований у відповідь на істерію українофобії: плакати та пам’ятники Сталіну, бігборди з Леніним, червоні ганчірки над обласними центрами, арешти студентів-патріотів”, – пояснили організатори параду вишиванок.

Почалося хода, в якій узяли участь понад дві тисячі чоловік, біля пам’ятника Степану Бандері: молодь розгорнула великий плакат з написом: “Не для ката наша хата” і колоною рушила до центру міста, скандуючи гасла “Галичина – дивізія героїв!”, “Слава Україні – Героям слава!”,”Хто ми? – Українці!, Що нам потрібно? – Влада!”, “Час знати правду!” та інші.

Біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів хода зупинилася – учасники параду хвилиною мовчання вшанували загиблих та поклали квіти до монумента.

Потім колона зробила коло по центральній площі Ринок і зібралася на віче біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Там учасники параду вишиванок висунули колективне вимогу вшанувати воїнів дивізії Галичина і визнати їх місце в українській історії. Крім того, було ухвалено рішення зробити акцію щорічною.

Фоторепортаж на сайті “Рідна мода”

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня