Спростування заяви віце-президента Фонду ім. Гната Хоткевича

Міжнародний медіа-рух «Чисті Канали» закликає керівництво ЗМІ об’єктивно висвітлити ситуацію, що склалася навколо V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича.

Міжнародний медіа-рух «Чисті Канали» закликає керівництво ЗМІ об’єктивно висвітлити ситуацію, що склалася навколо V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича, а саме, сприяти оприлюдненню спростування заяви віце-президента Фонду ім. Гната Хоткевича К.П. Черемиського, щодо скасування конкурсу та звинувачень посадовця МКТ та інших членів оргкомітету у перевищенні своїх повноважень, що було надане членом оргкомітету цього конкурсу, лауреатом міжнародних конкурсів виконавців на народних інструментах Олесем Журавчаком.

Спростування заяви віце-президента Фонду ім. Гната Хоткевича К.П.Черемського, щодо скасування конкурсу та звинувачень посадовця МКТ та інших членів оргкомітету у перевищенні своїх повноважень.

Щодо правомірності представлення віце-президента Фонду ім. Гната Хоткевича К.П.Черемського, як директора V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича.

Положенням про конкурс виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича затвердженого Розпорядженням ХОДА від 09 лютого 2004 року №56, зареєстрованого в Харківському обласному управлінні юстиції 17 лютого 2004 р. за № 20/716 не передбачено створення дирекції конкурсу та посади директора конкурсу, тому для затвердження директора конкурсу необхідно було внести зміни до Положення про конкурс та провести процедуру погодження із всіма співорганізаторами конкурсу кандидатури директора, або затвердити Оргкомітетом конкурсу, що не було здійснено.

Тому К.П.Черемського слід вважати одним із членів Оргкомітету Конкурсу з відповідними повноваженнями, а не директором Конкурсу.

Ніякої інформації, щодо заборони чи відміни Міністерством V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича, мною, як посадовою особою та членом Оргкомітету конкурсу, не надавалось, висловлювалась тільки думка щодо доцільності перенесення термінів проведення Конкурсу.

Хочу наголосити, що коли Черемського К.П. було в телефонному режимі поінформовано про неможливість фінансування МКТ в необхідному обсязі Конкурсу, жодної інформації щодо залучення додаткових спонсорських коштів для забезпечення базових для Міжнародного конкурсу статей витрат по оплаті преміального фонду, проїзду, проживання, харчування та роботи членів журі Черемський К.П. не надавав.

Віце-президент Фонду національно-культурних ініціатив ім.Гната Хоткевича Черемський К.П. свідомо приховував інформацію від співзасновників конкурсу та членів Оргкомітету, щодо обсягу залучених спонсорських коштів для проведення V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича (це підтверджено відповідними листами співорганізаторів та членів журі конкурсу, які активно залучились до підготовки конкурсу) і за рахунок авторитету окремих членів Оргкомітету сподівався отримати від МКТ максимальне фінансування, а спонсорські кошти, передбачені на проведення Конкурсу, використати на власних розсуд.

Після отримання інформації про неможливість МКТ профінансувати в необхідному обсязі проведення V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича, Черемиський К.П. вирішив спровокувати скандал з метою виправдати себе перед спонсорами, які надали відповідні кошти на проведення конкурсу, заявивши, що конкурс «який було підготовлено в Харкові практично за відсутності державного фінансування (альтернативою стала масштабна спонсорська допомога на всіх етапах підготовки), має чітке політичне спрямування», а конкурс відмінили один із посадовців Міністерства культури та туризму України та двоє членів журі конкурсу (інформація з офіційного сайту Фонду національно-культурних ініціатив ім.Гната Хоткевича від 16.04.2010р. та від 21.04.2010р. http://khotkevych.org), що можна розцінювати як дискредитацію Міністерства культури і туризму України, окремих посадовців Міністерства та членів Оргкомітету.

Особисто я був дипломантом і лауреатом Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича у 1998 та 2001 роках, з 2002 року працюю викладачем Київського національного університету культури і мистецтв, де започаткував клас українських етно-духових інструментів і мої студенти також були дипломантами та лауреатами цього конкурсу у 2004 та 2007 роках, тому я вболіваю за розвиток народного інструментального виконавства, як за галузь в якій професійно працюю більше 15 років та, зокрема, за проведення Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича.

Саме тому мною вже підготовлена позовна заява до суду про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, і в такий спосіб я буду відстоювати своє право громадянина на спростування неправдивої інформації розповсюдженої у засобах масової інформації Віце-президентом Фонду національно-культурних ініціатив ім.Гната Хоткевича Черемським К.П.

Член оргкомітету V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Гната Хоткевича, лауреат міжнародних конкурсів виконавців на народних інструментах.

Олесь Журавчак

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня