У Харкові стався конфлікт на місці вирубки парку для будівництва дороги

У Харкові стався конфлікт на місці вирубки парку для будівництва дорогиСьогодні вранці, 25 травня, загострилося протистояння між лісорубами та захисниками лісу в парку Горького в Харкові. Захисники парку вимагають від влади негайно припинити вирубку дерев.

Як повідомляє Медиапорт, ранок почався з конфлікту активістів та міліціонерів. Правоохоронці супроводжували робітників, які рубають дерева для дороги, яка з`єднає вулицю Сумську і перетин Динамівської та Новгородської.

Вирубка почалася в четвер, 20 травня, а сьогодні, за даними активістів, міліціонери застосовували силу. За даними Медиапорта, всі дерева помічені хрестами і активісти захищають їх: лягають під техніку, прив`язують себе до стовбурів. Кожен день роботу лісоруби можуть розпочати лише за допомогою правоохоронців.

Екологічна група Печеніги, заявляє, що вирубка відбувається без узгодження з Міністерство охорони природи, так ще й ліміт – 503 дерева – який прописав у своєму рішенні виконком перевищений. На даний момент у парку зрубали 576 дерев.

У свою чергу голова екологічної групи Печеніги Сергій Шапоренко заявив, що збиток, нанесений Харкову внаслідок вирубки дерев у парку імені Горького, склав понад190 тисяч грн. За його словами, лісоруби, які розчищають територію парку під нову дорогу, спилюють навіть столітні дерева.

Як повідомив прес-секретар екологічної групи Печеніги Олег Перегон, зараз ситуація заспокоїлася: вирубка припинена, міліція поводиться коректно. Крім того, сказав він, вдалося не допустити на територію парку важку техніку – бульдозери і грейдери, які пригнали до місця вирубки вранці.

Перегін заявив, що необхідного при вирубуванні зелених насаджень документа – спеціального ордера Держекоінспекції – ніхто захисникам парку так і не пред`явив. Він нагадав, що за незаконну вирубку зелених насаджень передбачено покарання згідно з Кримінальним кодексом.

Перегін повідомив, що на місці робіт встановлено цілодобове чергування екологів. Захисники парку зажадали від місцевої влади негайно припинити знищення паркових зон і закликали харків`ян встати на захист природи.

Вони розповсюдили меморандум, у якому зажадали від міської ради та міськвиконкому Харкова “негайно скасувати ганебні рішення про знищення частини Центрального парку ім. Горького і саду ім. Шевченка”, встановити чіткі межі усіх зелених зон Харкова та оголосити повний, безстроковий мораторій “на яку б то не було передачу зелених зон Харкова і на їх знищення під будь-яким приводом “.

“Під різними приводами величезні площі Лісопарку, парку ім. Горького, парк ім. Артема і повністю парк Зустріч роздані комерційним структурам та приватним особам. Причому процес” дерибану “наших громадських земель весь час прискорюється. Останні рішення міської влади переходять вже всі межі політичного цинізму “, – заявили автори меморандуму.

Вони також назвали серед таких рішень ідею будівництва бібліотеки ім. Кушнарьова, заради якого доведеться вирубати ділянку в саду ім. Шевченка. Рішення про знищення значної частини парку ім. Горького “під приводом будівництва дороги з вулиці Сумської на вулицю Новгородську” вони назвали “кричущим”.

***

19 травня на засіданні виконкому Харківської міськради було ухвалено рішення про будівництво нової дороги. Для цього на ділянці дороги від вулиці Сумської до вулиці Новгородської необхідно вирубати 503 дерева в парку Горького. Натомість вирубаних дерев КП Харківзеленбуд отримає 30 500 грн. з міського бюджету на висадку нових дерев. 20 травня почалася вирубка дерев у ЦПКіВ імені Горького для прокладання нової дороги.

За матеріалами: Интерфакс-Украина, Медиапорт, StatusQuo  

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня