Чемпіонат України по боротьбі на поясах Алиш

27 травня цього року року в спорткомплексі Національного педуніверситету ім. М. П. Драгоманова за адресою м. Київ, вул. Тургенєвська 3-9 проходитиме Чемпіонат України з боротьби на поясах Алиш.
Федерація України з боротьби на поясах Алиш запрошує на Чемпіонат України, який відбудеться 27 травня 2010 року у спортивному комплексі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова ( м. Київ, вул. Тургенєвська, 3-9).

Вхід вільний.

У яскравих поєдинках за чемпіонський титул зустрінуться молоді борці 1988-90 та 1992-93 р.н.

За ваговими категоріями учасники розподілятимуться наступним чином:

чоловіки до 60 кг, до 70 кг, до 80 кг, до 90 кг, до 100 кг, понад 100 кг, абсолютна категорія;

жінки до 48 кг, до 52 кг, до 57 кг, до 63 кг, до 70 кг, до 78 кг, понад 78 кг, абсолютна категорія.

В змаганнях братимуть участь чемпіони Європи та світу – заслужені майстри спорту з боротьби на поясах Алиш, в тому числі – ліцензіат Перших Всесвітніх ігор з єдиноборств 2010 рік (Пекін, Китай).

Змагання проходять за участі Президента, Генерального секретаря, керівників осередків, старших тренерів та суддів Федерації України з боротьби на поясах Алиш.

Серед почесних гостей: Почесний президент Федерації України з боротьби на поясах Олександра Кужель, ректор, перший проректор та директори інститутів Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

ДОВІДКА: Али́ш (ще відомий як боротьба́ на пояса́х) – силовий вид єдиноборств, призначений об’єднати різноманітні види національних єдиноборств у єдину структуру. Слово «алиш» тюркського походження і означає «боротьбу до визначення найсильнішого супротивника».

Алиш виник на початку 2000-х років у Киргизстані і об’єднав у собі елементи та правила народних різновидів боротьби на поясах з різноманітних етнічних груп Центральної Азії. Від інших видів боротьби на поясах алиш відрізняється способом тримання поясу. Перед захватом борці повинні обгорнути пояси один одного навколо своїх зап’ястків. В інших різновидах боротьби на поясах такий тип захвату є необов’язковим, а для алиша це правило.

Також існують два стилі, в яких дозволяється чи забороняється проведення прийомів ногами. Останній є менш популярним і більшість змагань проводиться у першому зі стилів, який ще називають «вільним».

Алиш регулюється Міжнародною федерацією боротьби на поясах «Алиш» (IFWBA) та визнається Міжнародною федерацією аматорських видів єдиноборств (FILA)

Алиш є вертикальним видом боротьби. На офіційних змаганнях учасники вдягнені в єдину форму, яка складається з куртки синього чи зеленого кольору та білих брюк. Поверх куртки пов’язується пояс, за який супротивники мають постійно тримати один одного.

Правила досить прості – суперники хапають один одного за пояси та намагаються зробити кидок супротивника на спину, при цьому дозволяється проводити кидки, підніжки, підсікання, звалювання та активні накриття з положення стійка при захваті двома руками за пояс супротивника. За кидки нараховуються балли від 1 до 6, в залежності від того, як саме супротивник падає на мат. Перший з учасників, який набере 6 баллів, стає переможцем.

У зміст боротьби на поясах входить проведення прийомів зі стійки (крім переводів) з захопленням на пояс. Мета – кинути, звалити або накрити суперника на килим. Дозволяється проводити прийоми ногами. Прийом виконується з падінням борця, який проводить прийом. Після його проведення, сутичка зупиняється і прийом оцінюється. Якщо не була присуджена чиста перемога, сутичка поновлюється в центрі килима з вихідного положення. Ці правила не передбачають нічиєї.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня