ЗМІ: Янукович дозволив Цушкові очолити Соцпартію

ЗМІ: Янукович дозволив Цушкові очолити СоцпартіюУчора стало відомо, що міністр економіки Василь Цушко погодився очолити Соціалістичну партію України (СПУ), повідомило видання КоммерсантЪ-Украина.

Як зазначив Ъ, з цією пропозицією в березні до нього звернувся лідер СПУ Олександр Мороз, який планує залишитися в партії на посаді почесного голови. На одному з недавніх засідань політради Соцпартії пан Цушко заявив: “Я не проти, але оскільки я міністр в уряді, який представляє іншу політичну силу, то без згоди Віктора Януковича прийняти пропозицію не можу. Як тільки Президент скаже: “Васю, я не проти”, питання буде вирішено”.

Учора Мороз повідомив ЗМІ, що цього тижня зустрічався з Президентом. Посилаючись на свої джерела в Соцпартії, Коммерсантъ-Украина проінформувало, що в ході цієї зустрічі Глава держави схвалив намір Василя Цушка очолити СПУ, а також запропонував Олександру Морозу посаду голови одного з дорадчих органів, створених при Президентові.

“На зустрічі обговорювалася низка питань, зокрема кадрове”, – не вдаючись у деталі, сказав сам Мороз.

Обговорення кандидатів на посаду голови СПУ відбудеться на засіданні політради Соцпартії у суботу. Поки претендентів троє: Василь Цушко, секретар політради з питань економіки і соціальної політики Валентина Семенюк-Самсоненко і перший секретар харківського обкому СПУ, голова правління заводу Турбоатом Віктор Субботін. Оберуть голову партії на черговому з`їзді, який, за словами Олександра Мороза, відбудеться в липні.

Також Ъ привів коментар експерта, директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, який вважає, що жоден з претендентів не зможе повернути Соцпартії колишній вплив. Нагадаємо, що на позачергових парламентських виборах у 2007 році СПУ вперше за 16 років існування не подолала тривідсотковий бар`єр. “Якщо Мороз не зміг утримати партію, цього не зробить ніхто з нинішніх кандидатів – вони фігури значно меншого масштабу”, – зазначив політолог.

Сьогодні ж лідер Соцпартії заявив, що розколу в партії не буде. Зокрема, в інтерв`ю, розміщеному на сайті партії, він зауважив: “Розколу не буде – немає об`єктивних підстав”. При цьому він сказав, що “суб`єктивний фактор присутній” і додав: “Сутність його банальна, деякі секретарі обкомів, розуміючи, що з роботою не можуть впоратися, шукають способи затягнути час, щоб не звітувати перед своїми організаціями, висувають при цьому претензії до Політвиконкому”.

Мороз переконаний, що “так буває в різних партіях”. “З цією проблемою Політрада впорається. Втрат не буде”, – додав він. Також Мороз повідомив, що завтра, 29 травня, буде засідання Політради СПУ. Він висловив надію, що Політрада підтримає пропозицію Політвиконкому з головних питань порядку денного: про оцінку політичної ситуації; про порядок проведення виборної кампанії і ХVI з`їзд партії, обговорення кандидатур на посаду голови СПУ; про підготовку до місцевих виборів.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що Мороз допускає, що новим лідером партії буде обрано міністра економіки.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня