В ЄС заявили, що безвізовий режим для українців – довгострокова перспектива

В ЄС заявили, що безвізовий режим для українців - довгострокова перспективаГлава представництва Євросоюзу в Україні Хосе Мануель Пінто Тейшейра заявив Корреспонденту, що безвізовий режим з Європою для українців – лише довгострокова перспектива.

“Ми запропонували комплекс реформ, які необхідно провести Україні за підтримки ЄС. Наше мета така: якщо Україна справді зацікавлена в євроінтеграції, їй необхідно перетворити те, як функціонує сама країна. Йдеться про проблеми, про які всім відомо: корупція, некомпетентна і конфліктна влада, відсутність верховенства права, відсутність дружнього та передбачуваного інвестклімату і відсутність конкуренції”, – заявив він.

На питання про те, що буде, якщо терміни виконання цих реформ зірвуться, Тейшейра зазначив, що Україна не зобов`язана виконувати ці реформи і вкладатися в ці терміни.

“Україна вільна чинити, як їй заманеться. Ми не поліцейські і не репресивна організація, яка каратиме Україну за зрив термінів. Ваша країна сама захотіла євроінтеграції, а ми зі свого боку запропонували зробити наступні кроки, які повинні привести до певних результатів. Якщо терміни буде зірвано, під питанням опиниться щирість самого бажання України йти шляхом євроінтеграції”, – зауважив чиновник.

Крім того, Корреспондент поцікавився, чи правда те, що візи для громадян України скасують у короткостроковій перспективі. “Я був би обережнішим у прогнозах. Договір про асоціацію з ЄС не охоплює пункт про вільне пересування. Це предмет окремих переговорів, які ведуться, і питання лібералізації візового режиму вже є в перспективі”, – заявив Тейшейра.

За його словами, Україні потрібно поліпшити охорону кордонів, оскільки країна часто використовується як транзитний коридор для нелегальних мігрантів, удосконалити паспорти та механізм видачі українських віз громадянам третіх країн.

“Однак метою цих реформ є не саме скасування віз, а отримання дорожньої карти для лібералізації візового режиму. Я наведу приклад: західно-балканські країни (Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Чорногорія і Сербія) отримали подібну дорожню карту як мінімум десять років тому, а візи їм скасували тільки недавно”, – заявив представник ЄС в Україні.

“Тому я не хотів би створювати ілюзію, що це питання буде вирішено дуже скоро. Адже очевидно, що найбільш важливими є соціальна й економічна складова цього питання. Імміграційний тиск на ЄС з боку України існує. І це в тому числі результат відсутності достатніх можливостей для українців у своїй країні. Рівень доходів тут дуже низький – і це не тому, що Україна бідна держава, а тому, що в неї погана влада”, – вважає він.

І тому, зауважив Тейшейра, досягнення асоціації з ЄС означає проведення реформ, результатом яких має стати зникнення замкнутого кола корупції, перешкод для інвестицій, нежиттєздатної системи державної влади і місцевого самоврядування. Як результат, вважає він, збільшаться інвестиції, з`являться нові робочі місця, доходи людей збільшаться, вони будуть менш схильні шукати роботу за кордоном, що знизить імміграційний тиск.

Інтерв`ю з головою представництва Євросоюзу в Україні у повному обсязі читайте в № 20 видання Корреспондент від 28 травня 2010.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня