Лех Валенса переконаний, що ЄС сьогодні недостатньо сильний, щоб приєднати до себе Україну

Лех Валенса переконаний, що ЄС сьогодні недостатньо сильний, щоб приєднати до себе УкраїнуКолишній президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса вважає, що Євросоюз на сьогодні недостатньо сильний, щоб приєднати до себе таку велику державу, як Україна.

Про це він заявив в інтерв`ю УНІАН. 

“Сама Європа (сьогодні) не є дуже вже об`єднаною, вона не може розібратися з тими країнами, які прийняла (у ЄС). Тому просто немає сил, щоб приєднати до себе таку велику державу, як Україна. Є така концепція, що зараз ми повинні зібрати сили, ще більше об`єднатися, щоб потім зайнятися Україною”, – сказав Валенса. 

Янукович не почув від ЄС дати введення безвізового режиму 

Тому, за його словами, незважаючи на те, що “Україна дуже потрібна Європі”, з нею “сьогодні взагалі немає серйозної розмови. 

Зі слів колишнього президента Польщі також випливає, що Європа побоюється конкуренції з сільськогосподарським потенціалом України. 

“Давайте пам`ятати, що Україна є великою державою. Особливо велике її сільське господарство. Бог дійсно дав їй багату землю… Європа має кращі врожаї, але вони досягаються за допомогою хімічних добрив. Тому Європа була б змушена купувати в Україні продукти, тому що вона має найкращі природні умови. Це лякало і лякає європейців”, – відзначив Валенса. 

Тим часом, глава представництва Євросоюзу в Україні Хосе Мануелю Пінто Тейшейра заявив Корреспонденту, що безвізовий режим з Європою для українців – лише довгострокова перспектива. 

У свою чергу, Президент України Віктор Янукович і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу відзначили прогрес у співпраці з підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. 

Як повідомлялося, Янукович сподівається на підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС до 2011 року. “Нам необхідно технологічно і методологічно готуватися до запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, угоду про яку ми могли б підписати до кінця цього року”, – сказав він.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня