Експерт: Антонов не отримає блокуючий пакет акцій україно-російської компанії

Експерт: Антонов не отримає блокуючий пакет акцій україно-російської компаніїУкраїнський авіабудівний концерн Антонов не отримає блокуючий пакет акцій керуючої компанії, яка буде створюватися спільно з російською Об`єднаною авіабудівною корпорацією, пише директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в Дзеркалі тижня. 

“Хоча підготовка інтеграційних документів має бути закінчена до 1 серпня, вже сьогодні експерти стверджують: ніякого блокуючого пакета в обмін на повний контроль над українським авіапромом не буде”, – стверджує експерт. 

При цьому він відзначає, що варто звернути увагу на неухильне зростання частки російської держави в ОАК. 

“В результаті акценти при фінансуванні розставляє не ринкова доцільність проектів, а доступ лобістів до високопоставлених чиновників столиці. По-друге, підтримка ЗАТ Цивільні літаки Сухого і НПК Іркут всередині ОАК здійснюється з таким перекосом, що це викликає занепокоєння багатьох менеджерів в самій Росії”, – говорить Бадрак. 

Він також відзначає, що кількість введених в експлуатацію нових російських пасажирських і транспортних літаків не покриває стрімко зростаюче число застарілих. 

“Наведемо хоча б один приклад з життя розробок військово-транспортної авіації. ВАТ МАК Ільюшин веде одночасно три розробки (Іл-476, Іл-112 та Іл-214), а на практиці ця непосильна задача вже призвела до атрофії всього сегменту”, – вважає експерт. 

Беручи до уваги ці нюанси, відзначає Бадрак, нескладно припустити, що Харківський авіазавод і київське серійне виробництво АНТК ім. Антонова (колишній завод Авіант) опиняться на межі вимирання. 

“Власне, серійні потужності РФ майже не потрібні, вони йдуть як би в пакеті з КБ, – пояснює експерт. – А ось контроль над АНТК ім. Антонова дозволить підтягти пасажирське та транспортне літакобудування”. 

Як повідомлялося, Об`єднана авіабудівна компанія створить разом з українською компанією Антонов спільне підприємство з продажу та обслуговування літаків марки Ан, а також комплектуючих до них.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня