В Івано-Франківську відбулося громадянське віче з нагоди Дня Героїв

В Івано-Франківську відбулося громадянське віче з нагоди Дня ГероївСьогодні Івано-Франківську відбулося віче та цивільна панахида з нагоди Дня Героїв.

Як стало відомо,на Вічевому майдані зібралися ветерани Української повстанської армії з усіхрайонів та міст Прикарпаття, керівники обласної, районних держадміністрацій таміські голови міст, представники політичних партій і організацій,військовослужбовці, пластуни і жителі міста, щоб вшанувати пам`ять ГероївУкраїни, які загинули і боролися за незалежність Української держави. 

Учасники вічетримали окрім національних державних прапорів і партійні стяги: Свободи, КУН,УНП, НРУ, БЮТ, ветеранів УПА.

Міський головаІвано-Франківська Віктор Анушкевичус у своєму виступі констатував, що в данийчас немає єдності патріотичних сил.

“А всі миповинні об`єднуватися не під партійними прапорами, а під єдиним прапоромУкраїни – синьо-жовтим”, – відзначив він.

Крім того,Анушкевичус висловив переконання, що “весь український народ і на сході іна півдні, і на заході і на півночі повинен знати правду про нашу страшнуісторію”.

Він закликавучасників віче бути гідними героїв України С. Бандери, С. Петлюри, Є.Коновальця та інших.

ГоловаІвано-Франківської обласної ради Ігор Олійник висловив жаль з приводу того, що”в Україні немає такого загальнодержавного свята як День Героїв”.

На його думку”пройде ще чимало часу, але все одно це буде всеукраїнське державнесвято”. “Адже ці люди віддали своє життя за рідну мову, за своїтрадиції, за незалежність України, – зазначив голова облради. – Ви, ветерани, єсимволами боротьби за незалежність. І ми продовжимо справу, яку виробили”.

Він нагадавучасникам віче, що історія свідчить, “коли ми по різні сторони барикад -ми втрачаємо незалежність. І лише від нашої спільної позиції залежитьзбереження державності”.

Всі виступаючізакликали до єдності і збереження незалежності держави.

Виступичергувалися виконаннями повстанських і стрілецьких пісень. Потім учасники вічеурочистою ходою під звуки духового оркестру пройшли вулицями міста доМеморіального скверу, де поховані січові стрільці, і поклали вінки і квіти наїхні могили.

Там священикивідслужили поминальну панахиду за загиблими.

Нагадаємо, впонеділок, 24 травня, у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Героїв -свята, заснованого Організацією українських націоналістів у пам`ять прозасновника і провіднику ОУН, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державноїсамостійності України Миколу Міхновського та керівника українськоїнаціонально-визвольної боротьби 1917 -1921 роках Симона Петлюру, які загинули утравні, а також на знак вшанування інших ветеранів національно-визвольнихрухів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня