Влада Ковеля почала експеримент із відкритими списками

Навіть за теперішньої системи виборів можна багато чого зробити. У Ковелі ми створимо відкритий блок — громадяни самі зможуть формувати список кандидатів у міськраду.
— Погоджуюся з колегами, що надзвичайно важко працювати, коли дата місцевих виборів невідома. Годі спланувати роботу, — каже 36-річний Сергій Кошарук, міський голова Ковеля на Волині. — З іншого боку, вибори восени, на початку опалювального сезону — це не надто добре. Влада займається господарством, часу на політику немає.

Що слід змінити в системі виборів на місцях?

— Більшість міських голів виступають за мажоритарну систему: голосувати за конкретних людей, яких знає громада, а не за партійні вивіски.

Однак навіть за теперішньої системи виборів можна багато чого зробити. У Ковелі ми створимо відкритий блок — громадяни самі зможуть формувати список кандидатів у міськраду. На першому етапі, ми радилися з експертами, хто з городян міг би ефективно представляти їхні інтереси в раді. За допомогою соціологічних досліджень визначили, як до цих кандидатів ставиться громада. Хтось у цьому переліку виявився більш популярним, хтось — менш. Городяни і самі могли дописати у список людей, яким довіряють.

Якщо змін виборчого законодавства не буде, після призначення дати виборів ми перейдемо до другого етапу. Усім містом розпочнемо обговорювати кандидатів, яких висуває громада. Вони увійдуть до виборчого блоку. Перед поданням прізвищ кандидатів до виборчої комісії проведемо загальноміське голосування — сформуємо послідовність кандидатів у списку за кількістю відданих за них голосів.

Згідно з опитуванням, абсолютна більшість ковельчан підтримує таку ідею.

Як ставитеся до того, що й партії зможуть скористатися вашим методом?

— Я тільки всіляко сприятиму цьому процесу. Адже тоді не особи проситимуться в партійні списки, а партії запрошуватимуть туди найбільш авторитетних людей.

Вибори міських і селищних голів варто розвести в часі з виборами рад?

— Місцеву владу краще обирати одночасно. Бо міський голова не може працювати без ради, як і рада — без голови.

 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня