Гриценко дав пораду Шуфричу

Гриценко дав пораду ШуфричуГолова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко порадив Міністру з надзвичайних ситуацій Нестору Шуфричу та Міністру оборони Михайлу Єжелю залучати для ліквідації наслідків стихійних лих у Західній Україні інженерний батальйон Тиса.

Він створений Україною, Словаччиною, Угорщиною та Румунією для допомоги населенню у випадку повені. 

Як повідомляє офіційний сайт Гриценко, політик відзначив, що з року в рік Україна страждає від повеней. “І кожен раз змушена витрачати колосальні кошти та зусилля на ліквідацію їх наслідків”, – підкреслив Гриценко. 

“Ні минулого, ні позаминулого року ніхто його (батальйон, – ред.) не залучав. Хоча кожен рік цей батальйон проходить військові навчання, всі чотири країни вкладають у це власні кошти”, – сказав депутат. 

Він відзначив, що наразі Тиса діє “тільки на папері”. “Саме тому в таких надзвичайних ситуаціях, які сталися у Львові та на Закарпатті на цьому тижні, треба залучати цей міжнародний батальйон для допомоги рятувальникам і населенню”, – підкреслив Гриценко. 

Нагадаємо, створення міжнародного інженерного батальйону Тиса було ініційовано Україною в грудні 1998 року з метою швидкого спільного військового реагування на загрози повеней, а також для боротьби з наслідками стихійних лих, які постійно загрожують країнам Карпатського регіону. 

Угода була підписана 15 листопада 2002 року в Будапешті головами генеральних штабів угорської та румунської армій, а також Збройних сил Словацької Республіки і України. 

В основні завдання батальйону входить: евакуація людей, обладнання та майна, забезпечення технічного обслуговування та експлуатації гуманітарної допомоги, участь у відновленні доріг і гідротехнічних споруд, розчищення завалів, обладнання та будівництво тимчасових мостів і дренажних систем, регулювання течій річок, тимчасове постачання постраждалих районів електроенергією, питною водою. 

**** 

Нагадаємо, 3 червня у Львівській області пронісся буревій. У Львові через сильний вітер було знеструмлено три райони міста. Крім того, був зірваний дах балкона житлового будинку, в результаті чого було травмовано підлітка. Також ураган перевернув мікроавтобус Еталон, травмовано двоє людей. 

Президент України Віктор Янукович доручив у стислі строки ліквідувати наслідки буревію на Львівщині.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня