Стартувала акція Одеса спілкується українською!

Стартувала акція Одеса спілкується українською!Громадська організація Одеса спілкується українською!, активісти інших організацій ініціювали в обласному центрі гуманітарну громадянську акцію з аналогічною назвою.

За словами координатора ГО Одеса спілкується українською! Антона Сокольчука, “метою акції є значне збільшення кількості одеситів, які спілкуються щодо службових питань і в повсякденному житті українською мовою. Бо не секрет, що україномовних громадян в Одесі більше, ніж намагаються довести представники певних сил”.

Однак позиція певних партій і структур у мовному питанні є явно деструктивною, вважає координатор акції. Він нагадав, що навіть облдержадміністрація одноосібним рішенням свого керівника нещодавно вийшла зі складу засновників єдиної в Одесі україномовної газети Чорноморські новини. При цих умовах багато, воліючи не виділятися з загальної маси, нерідко “переходять на суржик, що в нашому місті вважається російською мовою”, додав Сокольчук.

Першим етапом акції стало поширення інформації про її проведення в мережі інтернет та друкованих виданнях – від Чорноморських новин до офіційного сайту НСЖУ. Також вирішено поширити інформацію про акцію на різних форумах, блогових платформах, на власних сайтах. Втім, зазначають організатори акції, здивувала позиція деяких інтернет-видань, які розмістили і негайно вилучили зі своїх сторінок відповідну інформацію.

На форумах почалося жваве коментування цієї ініціативи. Одні підтримали її, реакція інших – “досить жорстка і груба, включно з нецензурними висловами. Причому найбільше негативу виплеснула російськомовна аудиторія мережі, причому навіть не з українських територій. Хоч це не дивно, зважаючи на стійке несприйняття нашими російськими “друзями” всього українського”, – констатував Сокольчук.

До поширення інформації відразу приєдналися більш ніж десяток спільнот у різних соціальних мережах.

У планах ГО Одеса спілкується українською!, після досягнення достатньої присутності в одеському та загальноукраїнському інформаційному полі, – проведення різноманітних флеш-мобів, виставок, інших культурних заходів.

На думку Сокольчука, який відкрив блог, “акція не повинна відбуватися стандартно – з розгортанням на вулицях агітаційних наметів і збором підписів. Значно більше користі буде від кожного українського слова, вимовленого його прихильниками на вулиці, в транспорті, на роботі”.

Як повідомлялося, депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін заявив, що Росія може розглянути питання про надання українській мові статусу державної.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня