Ъ: Гриценко очолив партію

Ъ: Гриценко очолив партіюУ п`ятницю, 11 червня, в режимі повної таємності відбувся з`їзд партії Громадянська позиція. Як пише Коммерсантъ-Украина, головою партії обрали народного депутата Анатолія Гриценка.

З`їзд партії Громадянська позиція не анонсувався, і журналісти на нього запрошені не були. Про те, що глава комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко обраний головою партії, стало відомо з повідомлення прес-служби партії.

Газета зазначає, що ще в жовтні минулого року кандидат у президенти і голова громадського руху Громадянська позиція Анатолій Гриценко заявив Ъ-Украина, що підсумком його кампанії стане формування партії

Ці плани були реалізовані в лютому – Міністерство юстиції повідомило про перейменування партії Могутня Україна в партію Громадянська позиція. Її очолив генерал-лейтенант Микола Нещадим, у 2005-2007 роках, коли Міноборони керував Анатолій Гриценко, який займав посаду заступника міністра оборони-начальника головного управління кадрової політики.

Гриценко тоді не став приховувати, що партія ГП має до нього пряме відношення, а відповідаючи на запитання Ъ, чому він сам не очолив її, сказав: “Після затвердження статуту і програми будуть сформовані керівні органи партії, і ось тоді, якщо члени партії довірять мені нею керувати, я не буду проти “.

За повідомленням ГП, Гриценко був обраний головою партії одноголосно. Крім цього, делегати з`їзду затвердили нову редакцію статуту та затвердили склад керівних органів партії.

Під час з`їзду Гриценко зробив низку заяв, зокрема про те, що ГП готова координувати свої дії з іншими політичними силами у випадках, коли “влада приймає рішення, що загрожують суверенітету української держави та її національної безпеки”. Новообраний голова Громадянської позиції також взазначив, що партія братиме участь у всіх майбутніх виборах – як до місцевих рад, так і до Верховної Ради.

Експерти вважають, що у Громадянської позиції є шанси подолати 3-відсотковий прохідний бар`єр. “Зараз, коли виборча кампанія не відбувається, рейтинг Гриценка перпебуває в межах 1,8-2% і демонструє непогану динаміку в порівнянні з президентськими виборами. Але якщо у місцевих виборах заборонять брати участь іменним блокам, то особистий рейтинг Гриценка необхідно буде терміново екстраполювати на партійний “, – заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Нагадаємо, в першому турі президентських виборів у січні 2010 року Гриценко посів дев`яте місце, набравши 1,2 відсотка голосів виборців.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня